هنروتجربه: هنوز اطلاعات زیادی پیرامون اقتباس «اچ‌بی‌او» از بازی ویدیویی محبوب «آخرین بازماندگان ما» / The Last of Us ناگفته باقی مانده است، از جمله ترکیب بازیگرانش و این‌که چه زمانی عرضه خواهد شد.

جدیدترین خبر و قطعه پازلی که در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته، انتخاب کانتمیر بالاگوف برای کارگردانی این سریال است؛ فیلم‌ساز روس جوانی که سال گذشته با دومین فیلم بلندش «لندوک» یا «قد دراز» / Beanpole حسابی تحسین شد و جوایز بهترین کارگردانی و فیپرشی بخش «نوعی نگاه» جشنواره کن را هم برنده شد. پیش از این اعلام شده بود که فیلم‌نامه را کریگ مِیزِن نویسنده و خالق اثر درخشان «چرنوبیل» / Chernobyl می‌نویسد.

پیرنگ داستانی بازی ویدیویی درباره روزگاری است که بیست سال از نابودی تمدن امروزی می‌گذرد و جوئل که بازمانده‌ای سرسخت است به منظور قاچاق دختری چهارده‌ساله به نام الی استخدام می‌شود. چیزی که ابتدا یک کار کوچک به نظر می‌رسد به سفری بی‌رحمانه و اندوه‌بار می‌انجامد که این دو برای بقا باید به هم اتکا کنند و خودشان را به آن سوی ایالات متحده برسانند.

دنباله بازی ویدیویی «آخرین بازماندگان ما»‌ هم – که سال ۲۰۲۰ منتشر شد – با تحسین منتقدان و موفقیت تجاری روبه‌رو شد و بیش از چهار میلیون نسخه از آن در هفته اول به فروش رفت.

  • ایندی‌وایر