هنروتجربه: چهارشنبه اول بهمن‌ماه، در نخستین روز اکران عمومی، فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به جشنواره سی‌وهفتم در ۹ سالن پردیس سینمایی ایران ‌مال به نمایش درآمدند.

به گزارش سایت هنروتجربه، بر اساس جدول اکران فیلم‌ها، در روز نخست سالن شماره یک تا نه اکران فیلم‌ها را از ساعت ۱۰ صبح آغاز کردند. سالن شماره ۶ برای اصحاب رسانه میزبان چهار فیلم «روزهای بی‌خبری» ساخته ابوالفضل تاجیک، «لنه بندرعباس» ساخته بهروز عباسی دشتی، «خط بغض» ساخته مختار عبدالهی و «بوم سیاه» ساخته شیرین اخلاصی از آثار مستند بخش ملی بود.

همچنین در چهارمین سانس هم پنج فیلم کوتاه داستانی «صحنه»‌ به کارگردانی امیر مهندسیان،‌ «سایه روباه» ساخته نوشین معراجی، «سایکو» ساخته مصطفی داوطلب،‌ «یونس» ساخته سیامک سلیمانی و «مرگ تدریجی» ساخته آمین صحرایی از آثار بخش ملی روی پرده رفت.

در اولین روز جشنواره تعدادی از فیلم سازانی که در این دوره آثارشان به نمایش در می آید حضور داشتند اگرچه به نظر می رسد باید منتظر دومین روز این رویداد سینمایی و استقبال و همراهی بیشتر هنرمندان بود.

امسال «خانه مجازی جشنواره» به عنوان ویژه برنامه این دوره از جشنواره با حضور کارشناسان و منتقدانی همچون امید رنجبر، امیررضا جلالیان، مهرداد زاهدیان، احسان طهماسبی، مجتبی اسماعیل‌زاده در روز اول اکران عمومی جشنواره، به بررسی فیلم‌ها پرداختند.

مخاطبان می‌توانند همه روزه از طریق پلتفرم «هاشور» به تماشای جلسات «خانه مجازی جشنواره» بنشینند.

در غرفه موسسه هنروتجربه هم نیما عباسپور؛ کارگردان  و کارشناس با پوریا ذوالفقاری، مسعود مددی، فاطمه محمدی و… پیرامون برگزاری جشنواره سی و هفتم و  فیلم‌های کوتاه امسال به گفت‌وگو پرداخت. این گفت‌وگوها در اینستاگرام هنروتجربه قابل دسترسی است.

نمایش فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱ تا ۵ بهمن‌ماه ۹۹ در پردیس سینمایی ایران مال تهران صورت می‌گیرد. این رویداد به دبیری سید صادق موسوی ششم بهمن‌ نیز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.