هنروتجربه:سه مستند از کارگردان‌های ایران در بیستمین دوره جشنواره بین المللی مستند «هلسینکی» فنلاند (داک پوینت) به نمایش در می‌آیند.

 جشنواره داک پوینت، از بزرگ‌ترین جشنواره‌های مستند شمال اروپا محسوب می‌شود و تنها جشنواره اختصاصی سینمای مستند فنلاند است.بیستمی دوره این رویداد سینمایی  از تاریخ ۲۹ ژانویه تا ۷ فوریه (۱۰ تا ۱۹ بهمن) به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در این دوره مستندهای سه کارگردان ایرانی «چشم ماهی» به کارگردانی امین بهروززاده به نمایندگی از سینمای ایران، «رادیوگرافی یک خانواده» ساخته فیروزه خسروانی (محصول مشترک ایران، نروژ و سوئیس) و «مایا» ساخته مشترک جمشید مجددی و آنسون هارتفورد از انگلستان به نمایش در می‌آیند.

مستند «رادیوگرافی یک خانواده» ساخته فیروزه خسروانی سال گذشته و در سی و سومین جشنواره بین المللی مستند آمستردام (ایدفا) موفق به کسب  جایزه اول جشنواره یعنی جایزه بهترین فیلم بلند مستند و همچنین جایزه استفاده خلاقانه از آرشیو شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند هلسینکی- داک پوینت (DOC POINT)، سال گذشته میزیان مستند «روابط خانوادگی» به کارگردانی ناصر ضمیری و «سایه‌های بی خورشید» جدیدترین ساخته مهرداد اسکویی و  مسترکلاس این مستندساز ایرانی بود که با نمایش چهار مستند  «خانه مادری‌ام مرداب»، «از پس برقع»، «دماغ به سبک ایرانی» و «آخرین روزهای زمستان» همراه شد.