هنر و تجربه: جشنواره فیلم کن تا پایان ژانویه (یک هفته دیگر) اعلام می‌کند که برگزاری دوره آتی‌اش در ماه مه و طبق سال‌های گذشته خواهد بود یا تا تابستان به تأخیر می‌افتد؛ و البته که این روزها مسئولان این رویداد سینمایی، احتمال برگزاری مراسم از ۵ تا ۲۵ ژوییه (۱۴ تیر تا ۳ مرداد) را بررسی می‌کنند.

هفته گذشته اتحادیه هتل‌های شهر کن هم گفته بود که برگزاری جشنواره فیلم کن در ماه ژوییه خیلی محتمل‌تر خواهد بود؛ و این در حالی است که مالک هتلی در نزدیکی کاخ جشنواره می‌گوید بهتر است برگزاری جشنواره طبق سال‌های گذشته و در ماه مه باشد ولی طبیعی است که از هر تصمیمی در خصوص برگزاری در هر زمانی استقبال کنیم! در حالت عادی، برگزاری جشنواره در ماه ژوییه می‌توانست با اعتراض‌های گسترده روبه‌رو شود چون کن شهر گردشگری است و در این وقت از سال حسابی شلوغ می‌شود.

البته مسئولان کن به طرح دیگری هم اشاره کرده‌اند؛ این‌که جشنواره کن در پایان ماه اوت (اوایل شهریور) برپا شود؛ اما اصلاً گزینه جدی‌ای نیست چون به‌نوعی با جشنواره فیلم ونیز تداخل پیدا می‌کند. به هر حال، همه چیز به وضعیت کنترل شیوع ویروس کرونا و واکسیناسیون جهانی بستگی دارد.

  • ورایتی