هنروتجربه:آیین دیدار و فیلم سینمایی «پارمیدا» به کارگردانی آرش سنجابی در موزه سینما برگزار می‌شود.

به گزارش سایت هنروتجربه، آیین دیدار فیلم «پارمیدا» دوشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۶ در فضای باز موزه سینما برگزار می‌شود و پس از آن با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در ساعت ۱۷ این فیلم در سالن فردوسی موزه سینما به نمایش درمی‌آید.

آرش سنجابی کارگردان این فیلم که پیش از این فیلم «بازدم»  او در سینماهای هنروتجربه اکران شده‌بود. در یادداشتی درباره «پارمیدا» و اکران آن در هنروتجربه می‌نویسد:«همیشه باور دارم که در کنار سینماى بدنه، سینماى دیگرى هم باید جریان داشته باشد؛ سینمایى که شاید علیرغم نبودنش در سمت مخاطب عام‌تر، شریان‌هاى حرکت‌ساز آفرینش و نجات‌دهنده سینماى تجارى به آن متصل است و حالا چند سالى هست که سینماى هنروتجربه برایم بازتولید همان معناست. پیش‌تر هم گفته بودم که مهم‌ترین ستایش از سینماى یک فیلم‌ساز، برچسب‌هاى هنرى بودن و تجربى بودن است و لگوى هنروتجربه توأمان هر دو صفت را به یه فیلم جوش مى‌دهد و چه حظى بالاتر از این؟… و حالا در این روزهاى عجیبِ کرونادار، فیلم «پارمیدا» دارد با این واژه ترکیبىِ خوش لحن هنروتجربه اکران مى‌شود. «پارمیدا» از روایت چند صدایى به راوى مرکب مى‌رسد و با حذف فیزیکى دال، هر مدلولى را در شکلى اعتمادناپذیر به اعترافى کور وا مى‌دارد. سنتى که هم‌چنان برایم غریب است».

«پارمیدا»/ نویسنده و کارگردان: آرش سنجابى-مدیر فیلم‌بردارى: على رضوانى- تدوین و صداگذارى: مانى قدرت نما- دستیار اول کارگردان: الاهه قاسم زاده- برنامه ریز: عسل کلاکى- دستیار دوم: علیرضا میرزا محمدعلى- صدابردار: عرفان یکتا- مدیر تولید: هانیه بیاتى- طراح گریم: تینا خواجه دهى- طراح پوستر: مهدى رایگانى- بازیگران: شاهرخ استخرى، محمدرضا هدایتى، کامران تفتى، لیندا کیانى، تینا آخوندتبار، عمار تفتى، رضا رویگرى، على استادى، روزبه حصارى، ابراهیم عزیزى، شراره رخام، شیما مرزى، لیلا بوشهرى، بهزاد خداویسى، نازنین کریمى، بورژین عبدالرزاقى-مجرى طرح: نیما راد-تهیه‌کننده:سعید اردهالى

برچسب‌ها: