هنروتجربه: نامزدهای جوایز بخش مسابقه ملی سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

به گزارش سایت هنرونجربه، نامزدهای سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سید صادق موسوی در آستانه برگزاری اختتامیه این رویداد سینمایی اعلام شد.

بهترین فیلم با مضمون هویت ملی و افزایش سرمایه های اجتماعی:
– امیر مهران برای فیلم «نهنگ سفید»
– علیرضا کاویان راد برای فیلم «من ایرانی ام»
– عمار خطی برای فیلم «سکوت»
– محسن ظریفی پور برای فیلم «لالایی های ابوحمیظه»

دیپلم افتخار بهترین نوآوری و خلاقیت در ویژگی‌های بازیگری، موسیقی، عنوان بندی، جلوه‌های ویژه، طراحی صحنه و لباس و…:
– فردین انصاری برای طراحی صحنه و لباس فیلم «فشن»
– نیلوفر محبی برای موسیقی فیلم «تابوت ساز»
-امیرحسین حسینی برای بازی در فیلم «داش»
– لعیا میرنصیری برای بازی در فیلم «ناهید»

بهترین فیلمبرداری:
– امیر پورحکمت برای فیلم «ناهید»
– اصغر لائی برای فیلم «بلین»
– وحید بیوته برای فیلم «جبرئیل»
– سروش علیزاده برای فیلم «اسب سفید بالدار»
– آرمان قلی پور دشتکی برای فیلم «فرزندان خونیار»

بهترین تدوین:
– عماد خدابخش برای فیلم «جبرئیل»
– مهیار ماندگار برای فیلم «اسب سفید بالدار»
– بابک بهرام بیگی برای فیلم «فرزندان خونیار»
– مرضیه خان احمدی برای فیلم «ترس خود را جابجا می کند»
– پویان شعله ور برای فیلم «دکل»

بهترین صدا:
– احسان خزائی و حسین قورچیان برای فیلم «دکل»
– مجید نجاتی و آرش قاسمی برای فیلم «آیدین»
– بهروز شهامت برای فیلم «آتش سرخ»
– محمدحسین مهرجو و سیدمحمد کشفی برای فیلم «خوناب»
– ایمان باقری و سید محمود موسوی نژاد برای فیلم «کانگورو»

بهترین فیلمنامه:
– مصطفی داوطلب برای فیلم «سایکو»
– صمد علیزاده برای فیلم «ناهید»
– مجتبی پورعبدالله برای فیلم «منبع»
– ایمان صالحی برای فیلم «ترس خود را جابجا می کند»
– مریم اسمی خانی و وحید حسن زاده برای فیلم «وضعیت اورژانسی»

بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی:
– هژیر اسعدی برای فیلم «خولانه وه»
– سارا نامجو برای فیلم «ستارگان زیر باران»
– مونا عبدالله شاهی برای فیلم «آتش سرخ»
– شیوا صادق اسدی برای فیلم «خرچنگ»
– مهسا سامانی برای فیلم «هَبوب»

بهترین کارگردانی فیلم مستند:
– آرمان قلی پور دشتکی برای فیلم «فرزندان خونیار»
– جمشید فرجوند فردا برای فیلم «کاک ئیرج»
– مهدی ایمانی شهمیری برای فیلم «پریزاد»

بهترین کارگردانی فیلم تجربی:
– امید ادیب پرور برای فیلم «زنجیر»
– محبوبه کلایی برای فیلم «سراب»
-کمال کچوئیان برای فیلم «آداپت»
– فرهاد نجفی فرد برای فیلم «انباشتگی»
– فرزین نوبرانی برای فیلم «ققنوس»

بهترین کارگردانی فیلم داستانی:
– ایمان صالحی برای فیلم «ترس خود را جابجا می کند»
– مهیار ماندگار برای فیلم «اسب سفید بالدار»
– سامان تفرشی برای فیلم «دشنه»
– صمد علیزاده برای فیلم «ناهید»
– بابک مصطفوی برای فیلم «دکل»

بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران:
– رضا نصرتی حبیبی برای فیلم «ناهید»
– بابک مصطفوی برای فیلم «دکل»
– ملیکا غلامی و ایمان صالحی برای فیلم «ترس خود را جابجا می کند»
– حمیدرضا زبیر برای فیلم «اسب سفید بالدار»

برگزیدگان سایر بخش‌های آیین‌نامه که نامزدی برای آن ها اعلام نشده است، در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی خواهند شد.سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران فردا ۶ بهمن‌ماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.