هنروتجربه: فیلم «وقتی گربه را کشتم» به کارگردانی منصور فروزش مراحل پایانی پس‌تولید را طی می‌کند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم «وقتی گربه را کشتم» به نویسندگی و کارگردانی منصور فروزش که با حمایت شرکت آرری ساخته شده و محصول مشترک ایران، مجارستان و انگلیس است، مراحل پایانی پس‌تولید را پشت‌ سر می‌گذارد.

شرکت آرری هر ساله در تعدادی فیلم‌های سینمایی و کوتاه مشارکت می‌کند که از آن جمله می‌توان به فیلم‌های «جوکر»، «چرنوبیل»، «مرد ایرلندی» و… اشاره کرد.

این فیلم کوتاه ۲۵ دقیقه‌ای در حال گذراندن مرحله صداگذاری و میکس و مسترینگ موسیقی است. فیلم کوتاه «وقتی من گربه را کشتم»، روایتگر داستان مردی است که تلاش می‌کند گذشته‌اش را فراموش کند اما در این کار موفق نمی‌شود.

«وقتی گربه را کشتم» که در بوداپست مجارستان تولید خواهد شد، ششمین فیلم کوتاه منصور فروزش و اولین فیلم کوتاه داستانی او در خارج از ایران است.

این نویسنده و کارگردان درباره شکل همکاری و روند تولید فیلم در خارج از ایران گفت: «تولید فیلم اساسا در همه جای دنیا کار مشکل و پر زحمتی است چراکه فقط مساله تکنیک مطرح نیست بلکه اول عوامل باید بفهمند که چه ایده‌هایی در سر دارید، بعد آن‌ها باید ببینند که چطور باید توان و مهارت‌شان را در قالب فیلمی که شما می‌سازید پیاده کنند. این وضعیت در همه جای دنیا یکسان است، اما وقتی ما از یک تولید حرفه‌ای سینمای بین‌الملل حرف می‌زنیم خیلی مسائل جنبی وارد داستان می‌شوند که لزوما ارتباطی با مسائل تکنیکی و هنری ندارند. مثلا نحوه تعامل با شرکت‌ها، عوامل، بازیگران و سرمایه‌گذاران تماما بر مبنای قراردادهای خیلی دقیق و مبسوط رخ می‌دهد».

او ادامه داد: «تهیه‌کنندگان برای تقریبا ۱۰۰ نفری که در این فیلم کار کرده اند حدودا ۱۰۰۰ صفحه قرارداد تنظیم کرده‌اند که من امیدوارم روزی این تجربه را با دوستانم به اشتراک بگذارم، چون فکر می‌کنم زمانی تولید یک فیلم مشترک موفق و ارزشمند است که بتواند به رشد فنی، تکنیکی و تجاری سینمای ایران کمک کند و البته این همکاری‌ها می‌تواند منجر به بهبود ساختارهای حقوقی سینمای ایران هم بشود که برای همکاری های سینمایی موفق می‌بایست ساختارهای ما مبتنی بر استانداردهای روز جهان باشد. به عنوان مثال در مساله نمایش فیلم‌ها در روی پلتفرم‌های آنلاین شرایط جدیدی شکل گرفته است که تقریبا تمام قراردادهای فیلم ما هم با تمرکز جدی روی این شکل گرفته است».

فروزش در پایان درباره تامین هزینه‌های تولید عنوان کرد: «من به عنوان نویسنده و کارگردان تقریبا نقش مستقیمی در بودجه بندی پروژه نداشتم اما خود فیلمنامه و رزومه اعضای گروه باعث شد که ما حمایت‌های زیادی را از شرکت‌های مختلف دریافت کنیم که بخش اعظم آن‌ها تخفیف در هزینه‌های خدمت یا اجاره بود اما شرکت آرری که تولیدکننده تجهیزات سینمایی است مهم‌ترین حامی این فیلم بوده است به طوری که تقریبا تمام ملزومات تولید را برای ما فراهم کردند که البته از خروجی بدست آمده رضایت بسیار بالایی دارند».