هنروتجربه: درام جنایی «دادگاه شیکاگو ۷» جایزه پیشگام جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز را دریافت می‌کند.

به گزارش سایت هنروتجربه، جایزه پیشگام جشنواره بین‌المللی پالم اسپرینگز به بازیگران و کارگردان فیلم «دادگاه شیکاگو ۷»/ The Trial of the Chicago 7 اهدا می‌شود.

هارولد ماتزنر، رییس جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز با اعلام این خبر، «دادگاه شیکاگو ۷» را فیلمی قابل تامل با بازی‌های چشمگیر و درخشان توصیف کرده و گفته است: «این فیلم یک درام سطح اول دادگاهی است که در به تصویر کشیدن اتفاقات تاریخی دوران داستان موفق است. آرون سورکین فیلمی روشنگرانه درباره رفتار این دادگاه تاریخی در برخورد با فعالان اجتماعی به جرم تحریک شورش‌های خارج از کنوانسیون ملی دموکراتیک ۱۹۶۸ ساخته است».

درام جنایی «دادگاه شیکاگو ۷» به کارگردانی آرون سورکین بر اساس وقایع حقیقی، درباره یک ماجرای یک گروه هفت‌نفره از فعالان اجتماعی را روایت می‌کند که با جنگ ویتنام  مخالف هستند و به همین خاطر محاکمه می‌شوند.  ساشا بارون کوهن، ادی ردمین، یحیی عبدالمتین دوم، جرمی استرانگ، جوزف گوردون لویت، توماس میدلتیچ، فرانک لانگلا، ویلیام هرت، مایکل کیتون و مارک رایلنس در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز که بیشتر روی سینمای مستقل تمرکز دارد امسال به صورت فیزیکی برگزار نمی‌شود و بزرگداشت‌های آن هم از ۱۱ تا ۲۵ فوریه (۲۳ بهمن تا ۷ اسفند) به صورت آنلاین برگزار می‌کند.

هالیوود ریپورتر