هنروتجربه: نوا بامباک که سال گذشته با «داستان ازدواج» /  Marriage Story درخشید که نتفلیکس از آن حمایت کرد، حالا قراردادی چندساله برای نویسندگی و کارگردانی فیلم‌هایی را برای نتفلیکس امضا کرده است.

بامباک که یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌سازان سینمای مستقل ایالات متحده است، سال ۲۰۰۵ با درام «ماهی مرکب و وال» / The Squid and the Whale در کانون توجه قرار گرفت. پروژه بعدی او اقتباسی از رمان آمریکایی نمادین دان دلیلو است با نام «نویز سفید» / White Noise که گفته می‌شود یار و همراه قدیمی او گرتا گرویگ از بازیگران آن خواهد بود؛ سینماگری که سال گذشته با اقتباس جدیدی از «زنان کوچک» / Little Women در مقام نویسنده و کارگردان بسیار تحسین شد.

دیگر بازیگر سرشناس فیلم تازه بامباک، آدام درایور است که برای هنرنمایی‌اش در «داستان ازدواج» نامزد دریافت جایزه اسکار هم شد. بامباک در اشاره به همکاری و قرارداد تازه‌اش با نتفلیکس چنین گفته است: «وقتی کارم را در صنعت سینما شروع کردم، در رؤیای رسیدن به یک خانه بودم. ۲۵ سال طول کشید اما ارزش انتظارش را داشت. بیش از این نمی‌توانم در خصوص همکاری با تد (ساراندوس، یکی از مدیرعامل‌های نتفلیکس) و اسکات (استوبر، مسئول ارشد بخش فیلم) و فیلم ساختن برای نتفلیکس هیجان‌زده باشم».

در طرف مقابل هم استوبر از این همکاری چنین یاد کرده است: «نوا داستان‌های انسانی موثق و جهانی‌ای را روایت می‌کند و من هم به همین اندازه افتخار می‌کنم و هیجان‌زده‌ام که می‌توانم سومین همکاری با نوا را تجربه کنم؛ و نتفلیکس می‌تواند خانه پروژه‌های سینمایی بیش‌تری از او باشد تا کاری را انجام دهد که در آن فوق‌العاده است: ساختن فیلم‌های واقعاً عالی».

  • ورایتی