هنروتجربه: درام نوجوانانه «بخش پایانی» / Coda که در جشنواره ساندنس به نمایش درآمد و با تحسین منتقدان روبه‌رو شد، با قراردادی ۲۵ میلیون دلاری رکوردشکنی کرد.

کمپانی «اپل» با پرداخت ۲۵ میلیون دلار حقوق پخش «بخش پایانی» را به دست آورد و رکورد قبلی را شکست که سال گذشته با قرارداد بیست میلیون دلاری مشترک «نئون» و «هولو» برای کسب حقوق پخش «پام اسپرینگز» / Palm Springs ثبت شده بود. جالب این‌که پیکار بر سر تصاحب حقوق نمایش این فیلم از همان اولین روز نمایشش میان «اپل» و «آمازون» شکل گرفته بود.

شان هِیدِر نویسنده و کارگردان «بخش پایانی» است که فیلم بلند اولش «تلولا» / Tallulah محصول ۲۰۱۶ هم در جشنواره ساندنس رونمایی و تحسین شده بود. البته شان هیدر سال ۲۰۰۶ با فیلم کوتاهش «مادر» به جشنواره فیلم کن رفته بود و جوایز افتخارهای دیگری هم در کارنامه دارد. داستان درباره نوجوانی است که والدینش ناشنوا هستند و میان علاقه‌اش به خواندن و موسیقی و انتظارهای خانواده‌اش از او قرار می‌گیرد؛ خانواده‌ای که در صنعت ماهی‌گیری فعالیت می‌کند و دخترشان تنها عضو خانواده است که قدرت شنوایی دارد.

واکنش‌های آنلاین به «بخش پایانی» گویای فیلمی است که مورد توجه عموم تماشاگران قرار گرفته است و مملو از شور و احساس است و دقیقاً یکی از آن فیلم‌ها که پخش‌کننده‌های مجازی در این روزگار کرونازده نمی‌توانند دست روی دست بگذارند و با رقم‌های کلان برای کسب حقوق پخش آن سعی نکنند.

  • ددلاین