هنروتجربه: مرکز ملی هنر و فرهنگ «ژرژ پمپیدو» در پاریس امسال میزبان بزرگداشت عباس کیارستمی شامل مرور کامل آثار، نمایشگاه و موزه این هنرمند ایرانی خواهد بود.

برنامه مرور همه آثار عباس کیارستمی شامل ۴۶ فیلم ساخته شده این کارگردان ایرانی از تاریخ ۱۵ اوریل تا ۴ جولای (۲۶ فروردین تا ۱۳ تیر) در مرکز ملی هنر و فرهنگ «ژرژ پمپیدو» در پاریس با حضور میهمانان ویژه‌ای برگزار می‌شود. بود.نسخه برخی از آثار کیارستمی که در این برنامه به نمایش در می‌آیند، توسط کمپانی «mk۲» فرانسه طی یک پروژه ۱۰ ساله که در اواخر سال ۲۰۱۹ به پایان رسید، ترمیم شده‌است.

موسسه فرهنگی و هنری ژرژ پمپیدو هم‌چنین در کناراین برنامه،نمایشگاهی با عنوان «کیارستمی کجاست؟» را  از تاریخ ۵ می تا ۵ جولای (۱۵ اردیبهشت تا ۱۴ تیر) در مساحتی بالغ بر هزار متر مربع برگزار می‌کند که شامل ویدئو، اسناد، مجموعه عکس‌های منتشر نشده، سکانس‌هایی زیبا از فیلم ها و رابطه آثار این کارگردان با ادبیات کلاسیک و معاصر می‌شود.

این نمایشگاه و موزه با همکاری مرکز «ژرژ پمپیدو» ، کمپانی فیلم «mk۲» فرانسه و بنیاد کیارستمی  برای ادای احترام به عباس کیارستمی تدارک دیده‌شده است. ورود برای عموم رایگان است.

برچسب‌ها: