هنروتجربه: پنج فیلم اول جدول فروش سینماهای چین این هفته بدون تغییر باقی ماندند و فیلم جدیدی اکران نشد؛ ولی ارقام فروش هفتگی بیش از هر زمان دیگری به روزگار پیش از شیوع جهانی کرونا نزدیک شده‌اند.

آخرهفته‌ای که پشت سر گذاشتیم (از جمعه تا یک‌شنبه)، درآمد گیشه چین نزدیک به ۳۳ میلیون دلار بود که افت آن با توجه به عرضه نشدن فیلم‌های جدید نه‌فقط طبیعی، بلکه نشانه موفقیت است. هفته پیش درآمد گیشه ۳۷ میلیون و پانصد هزار دلار بود. ناگفته نماند که سینماهای چین از اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ماه) با ۷۵ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند.

کمدی رمانتیک «پاکت قرمز بزرگ» / Big Red Envelope در آخرهفته سپری‌شده صدرنشینی خود در جدول فروش را حفظ کرد و با فروشی هفت میلیون و چهارصد هزار دلاری دومین هفته اکرانش را پشت سر گذاشت؛ و فروش خود را به رقمی نزدیک به ۲۳ میلیون دلار رساند. رتبه دوم جدول فروش به «موج شوک ۲» / Shock Wave 2 اختصاص یافت که شش میلیون و چهارصد هزار دلار فروخت که کمی پایین‌تر از فروش هفت میلیونی هفته پیش آن است. عملکرد خوب و بلندمدت این فیلم احتمالا آن را در میان پرفروش‌ترین‌های سال قرار می‌دهد. «موج شوک ۲» از ۲۴ دسامبر ۲۰۲۰ (چهارم دی) و آغاز اکرانش تا امروز به فروشی ۱۸۷ میلیون دلاری دست پیدا کرده است.

  • ورایتی