هنروتجربه: پوستر ویژه هفتاد و یکمین جشنواره بین المللی فیلم برلین با طرحی القاء کننده امید در روزگار سخت کرونا، رونمایی شد.

در آستانه اعلام فهرست فیلم‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره برلین ۲۰۲۱، از پوستر این رویداد سینمایی رونمایی شد.پوستر ویژه هفتاد و یکمین جشنواره بین المللی فیلم برلین متاثر از شرایط این روزها توسط طراحی کلودیا شرامکه هنرمند آلمانی شده‌است.

ماریت ریسنبیک مدیر جشنواره فیلم برلین درباره طرح اصلی پوستر امسال این رویداد سینمایی عنوان کرد: «خرس امسال برلیناله یک شخصیت نمادین در برلین است و طراح این پوستر در تلاش است تا حس خوشبینانه‌ای را در این روزگار پرچالش به مردم القاء کند و هم‌چنین به برگزاری جشنواره در دو مرحله هم اشاره دارد».

جشنواره فیلم برلین در این دوره طبق اعلام برگزارکنندگان آن با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا با تغییراتی همراه شده و طی دو مرحله برگزار می‌شود.مرحله اول این جشنواره  از اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) به صورت مجازی میزبان رویدادهای مرتبط با صنعت سینما است.مرحله دوم اما از ۹ تا ۲۰ ژوئن (۹ تا ۱۹ خرداد) برگزار می‌شود و آثار  برای تماشاگران به صورت حضوری به نمایش در می‌آید و  و برندگان بخش های مختلف جشنواره نیز معرفی می‌شوند.