هنروتجربه: پوستر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم «موج» کیش با حضور تعدادی از مدیران این جشنواره رونمایی شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش، مراسم رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم «موج» کیش ظهر روز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه با حضور غلامحسین مظفری رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و عضو شورای سیاستگذاری چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم موج کیش، رضا اردلان رییس چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم موج کیش و عضو شورای سیاستگذاری، ابراهیم حصاری دبیر جشنواره و عضو شورای سیاستگذاری، جعفر صانعی مقدم، احسان عبدی‌پور و مهدی قربان‌پور از اعضای شورای سیاستگذاری، ساحل خالقی‌منش مدیر تشریفات، هادی علی‌پناه مدیر هنری و نغمه دانش آشتیانی مدیر روابط عمومی جشنواره برگزار شد.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در ابتدای این مراسم عنوان کرد: «خوشبختانه این جلسه زمانی برگزار می‌شود که هم در تهران و هم در جزیره کیش سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر برپاست».

او در ادامه با بیان این‌که چهارمین جشنواره فیلم «موج» کیش امروز با رونمایی از پوستر وارد مرحله جدیدی از حیات خود می‌شود، گفت: «۸ مهر ۱۳۹۹ فراخوان چهارمین دوره این جشنواره منتشر و از آن روز کار ما به طور جدی شروع شده است».

پورعلی ضمن معرفی کوتاه اعضای حاضر در جلسه، درباره روند برگزاری جشنواره توضیح داد: «ما از ۶ مهر ۱۳۹۹ در اوج کرونا با این رویکرد که نباید رویدادهای فرهنگی در جزیره متوقف شود و باید استمرار داشته باشد، فعالیت دبیرخانه را آغاز کردیم. سایت جشنواره به ۲ زبان فارسی و انگلیسی به‌روز رسانی شده است و اخبار اطلاعات جشنواره فیلم «موج» کیش در دسترس همگان است . اواخر مهرماه باتوجه به تاکیدهای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر حرکت به سمت بین‌المللی شدن ما از آقای محمودرضا ثانی یکی از فیلمسازان خوب کشور که سابقه اجرای چند جشنواره را در خارج از کشور به شکل بین‌المللی داشتند، به عنوان مدیر امور بین‌الملل جشنواره دعوت به همکاری کردیم و ایشان هم کار را با جدیت دنبال کرد که حاصل آن حضور پرتعداد فیلم های خارجی است».

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش درباره همکاری با ارگان‌های سینمایی کشور مطرح کرد: «هم‌چنین با انجمن سینمای جوانان ایران، انجمن مستندسازان، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و ایسفا صحبت‌هایی شد که همکاری‌های مشترکی را با جشنواره داشته باشند».

پورعلی در ادامه آماری را از اثار متقاضی جشنواره ارائه داد:« حدود ۴۷۴۱ اثر از ایران و ۱۲۲ کشور به این جشنواره رسیده است. از این میان ۴۶۸ فیلم در بخش ملی است که به تفکیک ۳۳۴ فیلم داستانی و ۱۳۴ فیلم مستند هستند. ۴۰۶۶ اثر در بخش خارجی به دبیرخانه رسیده و تعداد ۲۴۱ فیلمنامه توسط دبیرخانه دریافت شده است».

او در پایان با بیان این‌که هیات انتخاب، اجرایی و داوری این دوره از جشنواره حدود ۴۵ نفر هستند، مطرح کرد: «آرش رصافی، امید شمس، الهه نوبخت، بهمن ارک و کریم فائقیان مسئولیت انتخاب آثار بخش «ملی» چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش را برعهده داشتند. همچنین در این دوره کریم لک‌زاده، داریوش غریب‌زاده، آرش انیسی، نوشین معراجی و سعید آلبوعبادی نیز مسئولیت انتخاب و داوری فیلم‌نامه‌های ارسالی را برعهده دارند».

در ادامه مراسم غلامحسین مظفری رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد: «شعار ما همیشه این بوده است که یا کاری را انجام ندهیم یا اگر می‌خواهیم انجام دهیم، کار باکیفیت انجام دهیم. زحماتی که دوستان برای جشنواره فیلم «موج» کیش کشیده‌اند، به اعتقاد من یک حرکت فرهنگی ارزشمند و رو به جلو است که هرچه قدر جلو می‌رویم این کار باید به لحاظ دامنه و کیفیت بهتر شود چراکه این انتظار و توقع از جزیره کیش می‌رود که تبدیل به یک پایگاه خوب و تاثیرگذار در حوزه فیلم کوتاه شود».

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: «بحث‌های جشنواره تخصصی و موضوعی است و طبیعی است که در طول سال این دبیرخانه دائمی هیج وقت تعطیل نمی‌شود. خواهش من این است که دوستان روی بحث محتوایی نیز کار کنند و برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشند. اتفاق خوبی امسال رخ داده و آن هم این است که امسال علاوه به بر بخش ملی، بخش بین‌المللی نیز داریم و امیدوارم بتوانیم گستره جشنواره را بیشتر کنیم».

مظفری در پایان صحبت‌هایش گفت: «تعداد آثار ارسالی اتفاق بزرگی است که نشان می‌دهد جشنواره جایگاه خود را باز کرده است و همکاران در حوزه اطلاع‌رسانی نیز به خوبی عمل کرده‌اند. همچنین این امکان برای ما فراهم شده است که از بین تعداد زیادی از آثار، دست به انتخاب بزنیم. امیدوارم با انگیزه و علاقه‌ای که دوستان دارند و با همتی که در مجموعه حوزه فرهنگی و اجتماعی جزیره کیش است، این اتفاق، اتفاق مبارکی باشد و بتوانیم آثار مثبت آن را ببینیم. فکر می‌کنم این جشنواره با محوریت جزیره کیش برای ایران و منطقه می‌تواند آبرومند، مقتدر و منظم باشد».

رضا اردلان رییس چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم موج کیش نیز در پایان اظهار کرد: «از دکتر مظفری رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به دلیل نگاه بلندشان به مقوله فرهنگ و هنر در سال ۹۹ تشکر می کنم. اگر باور قبلی ایشان به ساحت فرهنگ و هنر، درک تاثیرگذاری و ضرورت وجود فرهنگ و هنر در بطن جامعه ایرانی و جزیره کیش نبود، با وجود تحریم‌ها و مشکلات سال ۹۹ سرنوشت خوبی نداشتیم و با چشم‌اندازی که ایشان ترسیم و دوستان پیاده‌سازی کردند، تا به اینجای کار سربلند بیرون آمده‌ایم».

در پایان مراسم، پوستر چهارمین دوره جشنواره بین المللی رونمایی شد و اعضای حاضر، پوستر را امضا کردند. این پوستر را نوید برهمند زیرنظر هادی علی‌پناه طراحی کرده است.

برچسب‌ها: