هنروتجربه: فیلم سینمایی «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها به بخش مسابقه اصلی هفتاد و یکمبن جشنواره بین المللی برلین راه یافت.

 فهرست ۱۵ فیلم بخش رقابتی اصلی هفتاد و یکمین جشنواره بین المللی فیلم برلین اعلام شد و سینمای ایران با فیلم «قصیده گاو سفید» دومین ساخته بهتاش صناعی‌ها در بخش مسابقه با ١۴ فیلم برای کسب جوایز اصلی جشنواره از جمله خرس طلای بهترین فیلم رقابت می کند.

غلامرضا موسوی تهیه‌کنندگی فیلم «قصیده گاو سفید» را برعهده دارد و مریم مقدم، علیرضا ثانی‌فر، آوین پوررئوفی و پوریا رحیمی‌سام بازیگران نقش‌های اصلی این فیلم هستند. مریم مقدم، بهتاش صناعی‌ها و مهردادکوروش‌نیا نیز نگارش فیلمنامه را بر عهده داشته اند.

دیگر فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه اصلی جشنواره برلین «رانده‌شده»  به کارگردانی زاویه بووا، «Bad Luck Banging or Loony Porn» به کارگردانی رادو جود،«فابیان – اوضاعِ خراب»به کارگردانی دامینیک گراف،«چرخ ثروت و خیال‌پردازی» به کارگردانی ریوسوکی هاماگوچی ،«آقای باخمان و کلاس او» به کارگردانی ماریا اشپیت،«من مرد تو هستم»  به کارگردانی ماریا شرادر ،«مقدمه» به کارگردانی هونگ سانگ‌سو ،«جعبه خاطره» به کارگردانی جوانا حاجی‌توما‎ و خلیل جریج ،«همسایه بغلی»  به کارگردانی دانیل برول ،«مامان کوچولو»  به کارگردانی سلین سیاما ،«وقتی به آسمان نگاه می‌کنیم چه می‌بینیم؟»  به کارگردانی الکساندر کوبریدزه ،«جنگل – تو را همه جا می‌بینم» به کارگردانی بنسه فلیگوف ،«نور طبیعی»به کارگردانی دینش نای ، «یک فیلم پلیسی»  به کارگردانی آلونسو روئیس‌پالاسیوش هستند.

هفتاد و یکمین دوره جشنواره برلین قرار است در دو شکل مجازی و فیزیکی یکی در تاریخ ۱ تا ۵ مارس و دیگری ۹ تا ۲۰ ژوئن برگزار شود.

این برای نخستین بار در تاریخ سینمای بعد از انقلاب اسلامی و  دومین بار در تاریخ سینمای ایران است که دومین فیلم یک کارگردان ایرانی به بخش مسابقه اصلی جشنواره برلین راه یافته است. پیش از این سهراب شهید ثالث با فیلم دومش”طبیعت بی‌جان” در سال ۱۳۵۳ در بخش مسابقه اصلی این جشنواره حضور پیدا کرده بود.