هنروتجربه: کمپانی «توتِم فیلمز» مسئولیت فروش فیلم نامزد خرس طلای برلین «قصیده گاو سفید» را در بازار اروپا در ماه مارس برعهده گرفت.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ورایتی، کمپانی «توتِم فیلمز» واقع در پاریس روز جمعه ۱۲ فوریه اعلام کرد که مسئولیت فروش فیلم «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم را که دو روز پیش به عنوان یکی از فیلم های نامزد خرس طلای برلین ۲۰۲۱ معرفی شد، برعهده گرفته است. استودیوی «توتِم فیلمز» این درام ایرانی را اوایل ماه مارس در بازار فیلم اروپا (EFM) عرضه خواهد کرد.

کمپانی «توتِم فیلمز» در سال ۲۰۱۹ توسط آگاتا والنتین، لورا پارلیانی و برنیس وینسنت راه اندازی شده است. این شرکت تولید و فروش فیلم، سال گذشته در بازار فیلم «کن» حقوق پخش بین المللی فیلم «گاگارین» یکی از آثار بخش مسابقه جشنواره لغو شده کن را در اختیار گرفت.

در بیانیه پارلیانی یکی از بنیانگذارن «توتِم فیلمز» در این باره آمده است: «ما این فیلم را از یک مرحله بسیار ابتدایی دنبال کردیم، سینمای ایران بخشی از عشق ما به سینماست و «قصیده گاو سفید» نیز ادامه سنت برجسته فیلم های شجاعانه‌ای است که در شرایط خیلی پیچیده تولید شده اند».

جشنواره فیلم برلین روز پنجشنبه ۱۱ فوریه فهرست فیلم‌های بخش مسابقه اصلی خود را اعلام کرد که در آن ایران با فیلم «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم حضور دارد.

هفتاد و یکمین دوره جشنواره برلین قرار است در دو شکل مجازی و فیزیکی یکی در تاریخ ۱ تا ۵ مارس و دیگری ۹ تا ۲۰ ژوئن برگزار شود.