هنروتجربه:  آکادمیهنرهای سینمایی و تلویزیونی استرالیا نامزدهای دهمین دوره جوایز خود را در دو بخش سینمایی و تلویزیونی معرفی کرد.

در بخش سینمایی «سرزمین آوارگان» با کسب ۶ نامزدی در بخش‌های بهترین کارگردانی، بازیگری و فیلم پیشتاز این دوره از این رویداد است. «دادگاه شیکاگو ۷» نیز با ۵ نامزدی فیلم بعدی در میان انتخاب شدگان بود.

در بخش بهترین جوایز تلویزیونی که از سال ۲۰۱۱ به این رویداد سینمایی اضافه شده، سریال «مردم عادی»/  Normal People محصول مشترک استودیو بی‌بی‌سی و هولو( (Hul، در دو بخش بهترین بازیگر زن و مرد سریال پیشتاز نامزدی است .در این بخش«تاج»، «ممکن است نابودت کنم»، «مندلورین»، «جاده اسرارآمیز»، «گامبی وزیر» نامزد دریافت جایزه بهترین سریال درام هستند.

اسامی نامزدهای سینمایی آکادمی استرالیا به این شرح است:

بهترین فیلم بین‌المللی
«پدر»، «میناری»، «سرزمین آوارگان»، «زن جوان امیدبخش»، «دادگاه شیکاگو ۷»

بهترین کارگردانی سینما
پیتر داکتر برای فیلم «روح»، امرالد فنل برای «زن جوان امیدبخش»، دیوید فینچر برای «منک»، آرون سورکین برای «دادگاه شیکاگو ۷»، کلویی ژائو برای «سرزمین آوارگان»

بهترین فیلم‌نامه
«پدر»، «منک»، «سرزمین آوارگان»، «زن جوان امیدبخش»، «دادگاه شیکاگو ۷»

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی‌
ریز احمد برای «آوای متال»، چادویک بوزمن برای «بلک باتم ما رینی»، آدارش گوراو برای «ببر سفید»، آنتونی هاپکینز برای «پدر»، گری اولدمن برای «منک»

بهترین بازیگر زن نقش اصلی
وایولا دیویس برای «بلک باتم ما رینی»، ونسا کربی برای «تکه‌های یک زن»، فرانسیس مک دورماند برای «سرزمین آوارگان»، کری مولیگان برای «زن جوان امیدبخش»، الیزا اسکانلن برای «دندان شیری»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
ساشا بارون کوهن برای «دادگاه شیکاگو ۷»، چادویک بوزمن برای «۵ هم‌خون»، بن مندلسون برای «دندان شیری»، مارک رایلنس برای «دادگاه شیکاگو ۷»، دیوید استراترن برای «سرزمین آوارگان»

بهترین بازیگر زن نقش مکمل
ماریا باکالوا برای «بورات ۲»، اولیویا کولمن برای «پدر»، سیرشا رونان برای «آمونیت»، آماندا سیفرید برای «منک»، سوانکی برای «سرزمین آوارگان»