هنروتجربه: «جوایز علمی و تکنیکی» آکادمی اسکار در مراسم مجازی اهدا شد.

«جوایز علمی و تکنیکی»/  (SciTech) آکادمی اسکار که در مراسم مجازی برگزار شده بود، به برندگان اهدا شد. این جوایز به ۱۷ تکنولوژی در زمینه‌های مختلف فیلم‌سازی تعلق گرفت. در میان اسامی برندگان این رویداد سینمایی برای اولین بار نام سه زن در بین برندگان دیده می‌شود. هیلی ایبن از «پیکسار انیمیشن استودیوز» و کلی وارد هامل و مارین سیمونز از «والت دیزنی انیمیشن استودیوز» برندگان زن «جوایز علمی و تکنیکی» شدند. از سال ۱۹۶۱ تا به حال تنها ۲۰ زن توانستند جوایز سای‌تک را به خود اختصاص دهند.

در این مراسم کلیپ‌هایی از پشت صحنه ساخت فیلم‌های تکنیکی مهمی از جمله «آواتار» جیمز کامرون، «کتاب جنگل» جان فاورو و فیلم‌های جدید «جنگ ستارگان» و «سیاره میمون‌ها» پخش شد و جیمز کامرون کارگردان در مراسم اهدای جوایز عنوان کرد: «پیشرفت تکنیکی متوقف نشده است و پیشرفته شدن آن برای فیلم‌سازی لازم و ضروری است.»

جایزه دستاورد تکنیکی فیلم‌های انیمیشن به هامل و سیمونز، همراه آلکا مک‌آدامز، توبی جونز و اندی میلن و جایزه نوآوری به آلخاندرو آرانگو، گری مارتینز، رابرت دری و گلن دری برای خلاقیت و توسعه سیستمی در فیلم «آواتار» جیمز کامرون رسید.

خالقان سیستم انتقال ویدیوی وایرلس برای نظارت سر صحنه هم جایزه گرفتند. همچنین استیون بولاین، جایزه دستاورد تکنیکی و زوی رزنیک، میر فدر، گای دورمن و ران یوگف توانستند جایزه‌ای را به خاطر خلق یک چیپ‌ست وایرلس دریافت کنند که در بخش مانیتورینگ ویدیوی دیجیتال کاربردهای بسیاری پیدا کرده است.