هنروتجربه: فروش چشمگیر فیلم کمدی «کارآگاه محله چینی‌ها ۳» در چین، خبر از بازگشت به رونق پیش از بحران کرونا می‌دهد.

فیلم کمدی «کارآگاه محله چینی‌ها ۳/ Detective Chinatown 3 » به نویسندگی و کارگردانی چن سیچنگ، افتتاحیه‌ای ۱۶۰ میلیون دلاری را در رقم زد و گیشه آخر هفته را با رقم چشم‌گیر ۳۹۷ میلیون دلار فروش به پایان رساند. این فروش فراتر از رکورد «انتقام جویان: پایان بازی» است و این فیلم نه تنها بیشترین افتتاحیه در تاریخ گیشه چین را رقم زده بلکه رکورد افتتاحیه یک فیلم در یک بازار سینمایی را هم شکسته است. در سال ۲۰۱۹ فیلم سینمایی «انتقام جویان» در هفته اول اکران در آمریکا ۳۵۷ میلیون دلار فروخته بود. این موضوع نشان از سلامت گیشه چین و مستعد بودن آن برای اکران دیگر آثار محبوب چینی دارد که آمریکایی‌ها را هم امیدوار به رونق دوباره سینما در دوران پیش از کرونا کرده است.

قسمت نخست این فیلم کمدی در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد و در نهایت ۱۲۶ میلیون دلار فروخت و دنباله آن هم در سال ۲۰۱۸ به بازار آمد و ۵۶۳ میلیون دلار فروخت. پیش‌بینی می‌شود فیلم «کاراگاه محله چینی‌ها ۳» در نهایت به فروش ۸۶۵ میلیون دلاری دست یابد و با اختلاف اندک نسبت به فروش ۸۷۴ میلیون دلاری فیلم «گرگ مبارز» در سال ۲۰۱۷، در رتبه دوم پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای چین قرار گیرد. این «کارآگاه محله چینی‌ها ۳»به طول کامل با دوربین های آی مکس فیلمبرداری شده و ۲۳.۵ میلیون دلاری از فروش آغازین خود را از محل سینماهای آی مکس به دست آورده است.

«سلام مامان» دیگر فیلم اکران شده در چین نیز به فروش خوب ۱۶۰ میلیون دلاری را در اکران آغازین به ثبت رساند و فیلم «اودیسه یک نویسنده» نیز در سومین هفته اکران با فروش ۴۸.۳ میلیون دلاری، مجموع فروش خود را به ۳۱۲ میلیون دلار رساند.

هالیوود ریپورتر