هنروتجربه: فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری در بخش مسابقه جشنواره لوکزامبورگ با هفت فیلم دیگر رقابت خواهد کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه، یازدهمین دوره جشنواره لوکزامبورگ از ۱۴ تا ۲۴ اسفندماه به مدت ده روز برگزار می‌شود. امسال به دلیل شرایط ویژه کرونا، فیلم‌های کمتری نسبت به هر سال برای بخش مسابقه انتخاب شده است.

«جنایت بی‌دقت» در این جشنواره چهار نمایش دارد. جایزه بزرگ این فستیوال که به پرتقال لوکزامبورگ مشهور است به ارزش ۱۰ هزار یورو به برگزیده جشنواره اهدا خواهد شد. ژاپن و هند مقاصد بعدی «جنایت بی‌دقت» هستند. این فیلم پس از حضور در فستیوال «توکیو‌فیلمکس» ژاپن، در برنامه‌ای با عنوان «کیوتو توکیوفیلمکس»، چهار نمایش در کیوتو خواهد داشت و هم ‌اکنون برای حضور در جشنواره «چنای» هند هم آماده می‌شود.هجدهمین دوره جشنواره فیلم «چنای» هندوستان از سی بهمن‌ماه به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود و تازه‌ترین ساخته شهرام مکری ۲ نمایش در این جشنواره خواهد داشت.

«جنایت بی‌دقت» به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر، محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است. اسکندرفر امیدوار است، شرایط نمایش فیلم و اکران عمومی فیلم هر چه زودتر در ایران فراهم شود.