هنروتجربه: پنجاهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف، ملی و بین‌المللی، عصر روز سه‌شنبه  ۲۸ بهمن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینما فلسطین به کار خود پایان داد. در این دوره فیلم «مسافر فوکوشیما» به کارگردانی معصومه نورمحمدی که پیش از این در «هنروتجربه» اکران شده‌بود، جایزه نقدی بخش مستند بلند را از آن خود کرد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه اول بخش دانش آموزی به فیلم داستانی «خاطره می‌سازیم» به کارگردانی ملیکا آقایی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه دوم به فیلم مستند «ازدواج‌های مرده» به کارگردانی نگین نجاری، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه سوم به فیلم پویانمایی «ترس» به کارگردانی محمد سهیل انصاری، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه سوم به فیلم پویانمایی «انتخاب» به کارگردانی زهرا (مبینا) حمزه اهدا شد.

لوح تقدیر و جایزه نقدی نیز به فیلم مستند «عبای زرین» به کارگردانی  پریا حسین‌زاده و فیلم پویانمایی «نبض» به کارگردانی مریم کریمی تعلق گرفت.

در بخش ملی معلمان فیلم‌ساز، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را  فیلم مستند «مهمان» اثر کارگردانی میلاد اسماعیلیان و دانیال اسماعیلیان کسب کرد. دیپلم افتخار و جایزه نقدی نیز به فیلم داستانی «مثقال» اثر جواد مولانیا و فیلم پویانمایی «زیست شناسان کوچک» به کارگردانی فهیمه ذبیحی سلطانی اهدا شد.

در بخش دانشجو معلمان، نیز دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم مستند «موج اول» به کارگردانی زهرا مسلمی‌پور، لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلم مستند «پیر فرهنگ آذربایجان» به کارگردانی فرامرز مهدی‌زاده و فیلم مستند «سه روز و یک قرن» به کارگردانی لطیف فتاحی تعلق گرفت.

تندیس زرین و جایزه نقدی بخش فیلم‌های بلند داستانی به فیلم داستانی بلند «پیله و پروانه» به کارگردانی محمد صالحی‌نژاد از ایران اهدا شد.

تندیس سیمین به فیلم داستانی بلند «دوچرخه» به کارگردانی کانجان کیشور نات از هندوستان و دیپلم افتخار به فیلم پویانمایی «ماموریت آب» به کارگردانی «اَلوارو کَسِرِس» از ونزوئلا داده شد.

در بخش پویانمایی بین‌المللی تندیس زرین و جایزه نقدی به فیلم «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا از ایران، تندیس سیمین و جایزه نقدی فیلم «بادهای پائیزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» اثر  صادق جوادی از ایران و هم‌چنین دیپلم افتخار مشترکا به فیلم‌های  «جوجه آشیانه» به کارگردانی مارات والریویچ ناریمانوف از روسیه و «ایان، یک داستان تاثربرانگیز » به کارگردانی اَبِل گولد فَرب از آرژانتین تعلق گرفت.

در بخش فیلم کوتاه داستانی تندیس زرین به فیلم «سرآغاز» اثر ساندیپ کومار ورما از هندوستان، تندیس سیمین و جایزه نقدی به فیلم «وضعیت اورژانسی» به کارگردانی مریم اسمی‌خانی از ایران و دیپلم افتخار و جایزه نقدی «سفیدپوش» اثر رضا فهیمی اهدا شد.

در ادامه هیات داوران بخش داستانی کوتاه دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به بازیگر نقش اصلی فیلم «سفیدپوش» دانش‌آموز امیرعلی رزاقی اهدا کرد.

تندیس زرین و جایزه نقدی بخش مستند کوتاه را منوچهر مشیری کارگردان فیلم مستند کوتاه «نادره‌کار»به دست آورد.

تندیس سیمین و جایزه نقدی به فیلم مستند کوتاه «کاک ئیرج» به کارگردانی جمشید فرجوند فردا اهدا شد.

هیات داوران ضمن تجلیل از فیلم «فقط یک روز دیگر» به کارگردانی ایوژنی یولیکوف از روسیه، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را مشترک به فیلم‌های «سارِوُ» به کارگردانی محمد عبدالهی، «خانجان» به کارگردانی بابک طاهری اهدا کردند.

هم‌چنین  دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش  به دانش‌آموز بهدیس سوری نسب شخصیت‌‌ اصلی فیلم مستند «نازگل» تعلق گرفت.

در  بخش مستند بلند تندیس زرین و جایزه نقدی به فیلم مستند بلند «یک کاج، صد گنجشک» به کارگردانی سید هاشم مرتضویان، اهدا شد. جایزه نقدی  نیز به فیلم مستند بلند «مسافر فوکوشیما» اثر معصومه نورمحمدی از ایران و دیپلم افتخار به فیلم مستند بلند «ماهی کپور» به کارگردانی لورنتسو اسکوارچا از کشور ایتالیا تعلق گرفت.

هیات داوران، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش پژوهش را نیز به رضا مجلسی برای فیلم مستند «طلارودان» اهدا کرد.

برچسب‌ها: