هنروتجربه: هوشنگ گلمکانی کارگردان فیلم «آهو» نسبت به صحبت‌های یکی از داوران جشنواره ملی فیلم فجر درباره فیلمش واکنش نشان داد.

پس از اظهارنظرهای سید جمال ساداتیان یکی از داوران سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر درباره فیلم «آهو» اولین اثر هوشنگ گلمکانی که خود یکی از منتقدان و صاحب نظران عرصه سینما و جشنواره است، گلمکانی درباره صحبت‌های ساداتیان به صبا گفت: «ساداتیان، «آهو» را در رده آثار هنروتجربه ارزیابی کرده‌اند‌ که مخالفتی با نظر ایشان ندارم».

او افزود: «هر کس حق دارد نظر و تفسیر خودش را درباره اثری که می‌بیند ابراز کند. «آهو» البته ویژگی‌های یک فیلم هنروتجربه‌ای را دارد اما مثل خیلی از فیلم‌های سینمای ایران که جنبه هنروتجربه دارند می‌تواند فقط در چارچوب این تعریف باقی نماند».

گلمکانی درباره وجود بخش «هنروتجربه» در جشنواره ملی فیلم فجر خاطرنشان کرد: «این بخش قبلا ۲ دوره در جشنواره بود ولی نمی‌دانم چرا مدیران آن را حذف کردند، در حالی که فرم و ساختار هنروتجربه سال‌هاست که یک گرایش قوی در سینمای دنیا و هم‌چنین ایران است و به نظرم جشنواره ملی فیلم فجر واقعا به چنین بخش مستقلی برای ارزیابی فیلم‌های هنری و تجربی نیاز دارد».

این منتقد سینما در پایان عنوان کرد: «هر داوری حق دارد که طبق سلیقه‌اش درباره فیلم‌ها تصمیم بگیرد. حتما «آهو» مطابق سلیقه آن‌ها نبوده است. من هم خوشحالم که فیلم در جشنواره نبود تا بتوانم بیشتر روی آن کار کنم».

برچسب‌ها: