هنروتجربه: سینماهای چین این هفته با فروشی نزدیک به ۷۷۵ میلیون دلار در سه روز از تعطیلات سال نوی چینی، شاهد یک رکوردشکنی تاریخی بود؛ فروشی که ۴۲۴ میلیون آن سهم «کارآگاه محله چینی‌ها۳» / Detective Chinatown 3 بود.

این نخستین بار بود که در سینماهای چین برای سه روز متوالی فروشی بالای یک میلیارد رِنمینبی (معادل ۱۵۵ میلیون دلار) به دست آمد؛ آن هم در شرایطی که سینماها در بهترین حالت با ۷۵ درصد ظرفیت و در مناطق در معرض خطر با پنجاه درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند. سومین قسمت از فیلم‌های «کارآگاه محله چینی‌ها» (چِن سیچِنگ) که مدت‌ها بود انتظارش می‌رفت، بیش از ۵۵ میلیون بلیت فروخت.

اگر بخواهیم رقم فروش «کارآگاه محله چینی‌ها۳» را با فیلم‌های هالیوودی قیاس کنیم، می‌بینیم که این فیلم چینی در سه روز بیش از صد میلیون دلار بیش‌تر از فروش کل «تنت» و نزدیک به سه برابر فروش جهانی «واندر وومن ۱۹۸۴» فروخته است؛ اما رتبه دوم جدول فروش این هفته به فیلم موفقی درباره سفر در زمان اختصاص یافت که هیچ‌کس انتظارش را نداشت؛ فیلمی با عنوان «سلام، مامان»/ Hi, Mom که ۱۹۵ میلیون دلار فروخت! رتبه سوم جدول فروش هم به فیلم ماجراجویانه «ادیسه نویسنده»/ A Writer’s Odyssey تعلق گرفت که بیش از ۵۳ میلیون فروخت.

  • ورایتی