هنر و تجربه: تیم برتن اولین تجربه کارگردانی‌اش برای تلویزیون را با سریال زنده‌ای برای نتفلیکس درباره وِنزدِی آدامز، شخصیت شمایلی «خانواده آدامز» / The Addams Family تجربه خواهد کرد.

نتفلیکس خبر کارگردانی این مجموعه با عنوان «ونزدی» / Wednesday توسط برتن را اعلام کرده است. تیم برتن پیش از این در سال ۲۰۱۳ می‌خواست پروژه‌ای درباره خانواده آدامز را به صورت سه‌بعدی بسازد که نشده بود. زوج فیلم‌نامه‌نویس قدیمی مایلز میلر و آلفرد گاف که نگارش فیلم‌نامه‌هایی چون «مرد عنکبوتی۲»/ Spider-Man 2 و «ظهر شانگهای»/ Shanghai Noon را در کارنامه دارند، خالقان این مجموعه خواهند بود.

تدی بایِسِلی، مسئول سریال‌های اریژینال نتفلیکس درباره همکاری پیرامون ساخت این مجموعه هشت‌قسمتی می‌گوید: «وقتی اولین بار در خصوص ایده «ونزدی» از گاف و میلر شنیدیم، کاملاً تحت تأثیر قرار گرفتیم و تیر کمان‌شان درست به قلب ما نشست. آن‌ها به‌درستی لحن، فضا و شخصیت‌ها را ارایه دادند و مهم‌تر این‌که دریچه‌ای نو به این داستان به سوی ما گشودند.» جزییات انتخاب بازیگران و تاریخ نمایش هنوز از سوی نتفلیکس اعلام نشده است.

چند ماه بود که خبر این همکاری احتمالی منتشر شده بود ولی حالا مذاکره‌های تیم برتن برای کارگردانی همه قسمت‌ها به نتیجه دلخواه او رسیده است و از این رو، نتفلیکس خبر رسمی این همکاری را رسانه‌ای کرده است.

  • ایندی‌وایر