هنروتجربه: هیات داوران دو بخش فیلم های نوجوان و موبایلی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی شدند و از اهالی سینمای کوتاه در همراهی با جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی تقدیر شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، مسعود امامی، وحید گلستان و سیاوش چراغی پور مسئولیت داوری آثار دو بخش فیلم های نوجوانان و فیلم های موبایلی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی را برعهده گرفتند.

سعید نجاتی دبیر این جشنواره نیز  در آستانه برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی در پیام خود از اهالی سینمای کوتاه برای همراهی با این رویداد در شرایط سخت کرونا تقدیر کرد.در این پیام آمده است:

«یا غریب الغربا

هنگامی که پیشنهاد دبیری چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی مطرح شد، پذیرش آن تصمیم چندان دشواری نبود، برای من این امری امام رضایی و واجب بود.

بنابر برنامه‌های اولیه، تاریخ برگزاری جشنواره در اردیبهشت ماه ۹۹ مقرر شد و چه ذوقی داشتیم برای نمایش فیلم در میان درختان زیبای هیرکانی و جمع کردن همه دوستان اهل فن و فیلم‌سازان درجه یک سینمای کوتاه در استان زیبای گلستان و صد افسوس که همگی می‌دانیم پاندمی و جهان شمولی منحوسش را. اکنون با گذشت ۱۹ ماه از شروع به کار دبیرخانه جشنواره، به لطف رفقای فیلم کوتاه، چراغ جشنواره همواره روشن نگه داشته شد تا این رویداد به سر منزل مقصود برسد و این میان من حیرت زده‌ام از عاشقانه‌ها و ارادت سینماگران به امام غریب؛ جشنواره‌ای که مزین است به نام ولایت دار عشق و همه تلاش‌مان این بوده و هست که درخور شان و جایگاه والای حضرت و متفاوت از همه ادوار پیشین به سرانجام رسد، علیرغم عدم همراهی سازمان‌ها و نهادهایی که نامشان وامدار القاب امام غریبمان است و لکن غریبمان گذاشتند. و اما جبران همراهی و همدلی همه دوستانی که هریک به نحوی عمود خانه جشنواره را با جان و دل نگه داشتند، بر دوش من سنگین است و نیک می دانم امام رئوف نگاه‌شان خواهد کرد.

اگر در طول این مدت قصور و کسوری دیده شده برعهده من حقیر بوده و به بلندای نام آقا امام رضا بر من ببخشایید، از حضرتش استمداد می‌طلبیم برای سلامتی همه عزیزانمان در این دوران و از او می‌خواهیم تا ضامن‌مان باشد».

چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با محوریت سیره علمی و عملی امام رضا (ع) به همت و مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان ۴ تا ۷ اسفند ماه در گرگان برگزار خواهد شد.