هنروتجربه: مدیر باسابقه جشنواره فیلم کن  از احتمال تعویق مجدد جشنواره کن خبر داده و اعلام کرده هیچگاه به فکر برگزاری آنلاین آن نبوده‌اند.

 تیری فرمو؛ مدیر جشنواره فیلم کن در مصاحبه جدیدش با روزنامه فرانسوی «لیبراسیون» که به بهانه انتشار کتاب زندگی نامه‌اش با عنوان «جودوکار» انجام داده اعلام کرده که خواهان برگزاری جشنواره ای بدون ماسک و تب سنج است بنابراین آمادگی به تعویق انداختن مجدد آن را تا پاییز دارد.

جشنواره فیلم کن سال گذشته به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و سال ۲۰۲۱ ابتدا قرار بود در تاریخ اصلی ۱۱ تا ۲۲ می (۲۱ اردیبهشت تا اول خرداد) برپا شود اما در نهایت تصمیم بر این گرفته شد که  با حدود دو ماه تاخیر و از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار شود.فرمو که پیش از این احتمال تعویق دوباره جشنواره را رد نکرده بود اخیرا  اعلام کرده در صورت نیاز، آماده است تا برگزاری هفتاد و چهارمین دوره کن را تا پاییز به تعویق بیاندازد، با این وجود او برگزاری مجازی این رویداد سینمایی را به طور کلی رد کرده و گفته او و همکارانش هرگز به فکر برگزاری آنلاین نبوده‌اند چرا که جشنواره کن یک رویداد زنده است.

جشنواره فیلم کن سال گذشته در حالی برگزار نشد که جشنواره ونیز توانست با رعایت پروتکل های بهداشتی با موفقیت برگزار شود.جشنواره برلین نیز اعلام کرده، سال ۲۰۲۱ در دو مرحله از اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی و با میزبانی از رویدادهای مرتبط با صنعت سینما و از ۹ تا ۲۰ ژوئن (۹ تا ۱۹ خرداد) با نمایش آثار به صورت حضوری برای تماشاگران و همچنین مراسم اعطای اختتامیه و اعطای جوایز برگزار خواهد شد.

جشنواره کن سالانه میزبان ۴۵ هزار نفر از اهالی سینما و مخاطبان سینمایی است که از این میان ۴۵۰۰ نفر را روزنامه‌نگاران از سراسر جهان تشکیل می‌دهند.