هنروتجربه: فیلم انیمیشن برنده جایزه اسکار «شهر اشباح» اثر هایائو میازاکی در حال اقتباس به صورت نمایش‌نامه است و کارگردان تحسین‌شده تئاتر، جان کِرد، آن را روی صحنه می‌برد.

اولین عرضه جهانی این نمایش در ماه‌های فوریه و مارس ۲۰۲۲ در توکیو خواهد بود و پس از آن در شهرهای مختلف ژاپن روی صحنه می‌رود، از جمله در اوساکا و ناگویا. «شهر اشباح» که یکی از بهترین آثار میازاکی است و تا همین سال گذشته پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ژاپن بود، داستان چیهیرو را روایت می‌کند؛ دختری ده ساله که با والدین خود روانه خانه جدیدشان می‌شود؛ اما این خانواده در دنیای اسرارآمیزی از اشباح فانتزی با حاکمیت یوبابای جادوگر – که والدین چیهیرو را به خوک بدل می‌کند – گم می‌شود. چیهیرو پس از یک سری چالش‌های عجیب و خطرناک مثل ازدست‌دادن هویتش، باید از تمام هوش و توان خود برای بقا در این جهان عجیب و بازگشت به دنیای انسان‌ها بهره ببرد.

نمایش «شهر اشباح» دو بازیگر را برای نقش چیهیرو انتخاب کرده است، کانا هاشیموتو و مونه کامیشیرایشی. این اولین تجربه کانا است، در حالی که مونه در ژاپن ستاره بزرگ‌تری است که در سال‌های اخیر مثلاً برای صداپیشگی در انیمه موفق و تحسین‌شده «نام تو»/ Your Name شناخته می‌شود.

  • ایندی‌وایر