هنروتجربه: آیین دیدار مستندهای «سبالو» و «اینجا کن است اینجا کن نیست» در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش سایت هنروتجربه، موزه سینما شامگاه یکشنبه ۱۰ اسفند، میزبان برگزاری آیین دیدار دو فیلم «سبالو» به کارگردانی محسن نساوند و «اینجا کن است اینجا کن نیست» به کارگردانی علیرضا غفاری بود. در این مراسم علیرضا غفاری، فاطمه معتمدآریا ، امیر عابدی، پیمان ناجی، هادی آفریده، محمود گبرلو، مهدی گلستانه و … حضور داشتند.

در این مراسم پیش از نمایش فیلم و پس از امضای پوستر توسط عوامل و هنرمندان، فاطمه معتمدآریا تهیه‌کننده مستند «سبالو» و علیرضا غفاری کارگردان «اینجا کن است، اینجا کن نیست» در فضای باز و در بین جمعیت زیادی که حضور داشتند سخنان کوتاهی ایراد کردند.
فاطمه معتمدآریا با ابراز خوشحالی از اکران «سبالو» و استقبال مخاطبان از آیین دیدار فیلم گفت: «برای «سبالو» زحمات زیادی کشیده شده و باعث خوشحالی من است که محسن نساوند این فیلم را کارگردانی کرده است. نساوند بومی منطقه جنوب است و شناخت بسیار خوبی از آن نواحی و اقلیم و موسیقی غنی بوشهر دارد که مضمون اصلی فیلم است ».
تهیه‌کننده «سبالو» در ادامه گفت: «بسیار خوشحالم که «سبالو» در کنار فیلم «اینجا کن است، اینجا کن نیست» علیرضا غفاری و در گروه «هنروتجربه» نمایش داده می‌شود».
معتمدآریا در پایان صحبت‌های خود بیان کرد: «نساوند به دلیل شرایط ویژه و بحرانی و رعایت حداکثری پروتکل‌ها ترجیح دادند مسافرت نکنند و در این مراسم در کنار ما نیست. برای او موفقیت‌های بیشتری را آرزو دارم و از تمام شما که در این شرایط تشریف آوردید و نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت می‌کنید، سپاسگزارم و امیدوارم از تماشای این دو فیلم لذت ببرید».
پس از آن علیرضا غفاری در ادامه گفت: «خوشحالی خودم را پنهان نمی‌کنم از اینکه امشب در خدمت شما عزیزان هستم و متشکرم از برگزارکنندگان این برنامه که زحمت کشیدند. خرسندم این دو فیلم در کنار هم نمایش داده می‌شود».
غفاری ادامه داد: «شرایط سینما و این روزهای ما شرایط ویژه‌ای است که امیدواریم با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی این ویروس منحوس وارداتی از کشور ما برود و همه در سلامت کامل و در کنار هم به اعتلای سینما کمک کنیم».

مستند «سبالو» روایتی از زندگی محمود بردک نیا نوازنده سازهای کوبه ای است که اصالتی آفریقایی دارد و سال ها پیش اجدادش از زنگبار، جنوب تانزانیا، به بوشهر مهاجرت کردند، او تلاش می کند با موسیقی و هنرش سنت پدران خود را زنده نگه دارد.

«اینجا کن است، اینجا کن نیست» نیز داستان جوانی از اهالی کن (از توابع شهر تهران) است که شیفته هنر سینماست.

در پایان این مراسم دو مستند «اینجا کن است، اینجا کن نیست» و «سبالو» برای تماشاگران به نمایش درآمد.