هنروتجربه: دلاور دوستانیان، مستندساز حیات وحش نخستین فیلم داستانی‌اش را با نام «سگ زرد» جلوی دوربین برد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، «سگ زرد» به قلم و کارگردانی دلاور دوستانیان روایت مرد میان‌سالی است که در کودکی دچار آسیب‌های روانی شده و این گذشته تاریک باعث شده که هم اکنون دست به جنایت بزند.

دوستانیان دراین باره گفت: «فیلم‌برداری این فیلم با بازی  مصطفی عرفانی ، نرگس صفدریان، موسی شیردل و جلال عیوضی از بازیگران تئاتر در دماوند آغاز شده است. «سگ زرد» در ژانر دلهره آور  ساخته می شود و داستانش براساس یک ماجرای  واقعی نوشته شده است».

از دیگر عوامل فیلم می‌توان به مسعود خداداد تصویربردار، محمد جواد الله‌دادی صدابردار،حمزه محمد حسینی عکاس، نرگس صفدریان مجری طرح و مدیر تولید، ارشک راستاد طراحی صحنه،نرگس صفدریان طراح گریم، جواد ربیع مدیر تدارکات،  مطهره کشاورز محمدیان مشاور رسانه فیلم اشاره کرد. تهیه‌کنندگی این فیلم را دلاور دوستانیان و مصطفی عرفانی برعهده دارند.

در کارنامه‌ فیلم‌سازی دلاور دوستانیان ساخت آثاری مانند «مورچه‌ها»، «جاده»، «زندگی پنهان»، «دور افتاده»، «هینی‌مینی»، «از شمال تا جنوب»، «داستان فیکا و فیدان»  و «آهسته و آرام» به چشم می‌خورد که با کسب جوایز بهترین مستند، فیلم‌برداری و پژوهش همراه بوده است.