هنروتجربه: کمیسیون فیلم کالیفرنیا آخرین دور دریافت کنندگان اعتبار مالیات فیلم ایالت را اعلام کرده است و این لیست شامل پروژه‌هایی از برادران کوئن، استیون سودربرگ، ریس ویتراسپون و جیسون بیتمن می‌شود.

در ایالت کالیفرنیا ۸۶٫۹ میلیون دلار اعتبار برای ۲۲ پروژه اختصاص داده شده است. بازسازی فیلم  «صورت زخمی»/  Scarface یونیورسال به کارگردانی لوکا گواداگنینو با فیلم‌نامه‌ای از جوئل و ایتان کوئن انجام  می‌شود و این فیلم یارانه  ۸٫۸ میلیون دلاری دریافت خواهد کرد.

یونیورسال در این دوره با سه پروژه از چهار پروژه بزرگ این لیست بیشترین حمایت‌ها را دریافت می‌کند. یکی از این پروژه‌ها فیلمی اکشن بدون عنوان با ۱۲٫۲ میلیون دلار و «جنگ اشلی»/ Ashley’s War با ۱۰٫۷ میلیون دلار است. مورد آخر هم فیلمی اقتباسی به تهیه‌کنندگی ریس ویتراسپون است.

بزرگترین پروژه در این لیست متعلق به نتفلیکس است. فیلم «سیل می‌آید» به کارگردانی بیتمن ۱۳٫۸ میلیون دلار سوبسید دریافت می‌کند و در رده بعدی، کمدی «دوره من»/ Me Time، با بازی کوین هارت مبلغ ۷٫۶ میلیون دلار قرار دارد.

«کیمی»/ Kimi سودربرگ نیز با ۳٫۱ میلیون دلار در لیست دریافت کنندگان است. فیلم زندگی‌نامه‌ای به کارگردانی اوا لانگوریا نیز اعتبار ۴.۴ میلیون دلاری گرفته است.

کالیفرنیا سالانه ۳۳۰ میلیون دلار اعتبار مالیاتی برای پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی تأمین می‌کند و به مرور اسامی این فیلم‌ها اعلام می‌شوند.

طبق آخرین گزارش‌ها از ژوئیه ۲۰۱۵ تا ژوئن ۲۰۲۰ ،حدود ۵۵٪ از پروژه‌های دارای اعتبار در اختیار سفید پوست‌ها بوده و ۱۳٪ دیگر لاتین تبارها ، ۶٪ سیاه پوست‌ها ، ۳٪ آمریکایی آسیایی‌ها و ۲۲٪ دیگر از طبقات و جوامع دیگر بودند.

ورایتی