هنروتجربه: سوفیا کوپولا برای نوشتن و کارگردانی نقش‌های پرمایه و غنی برای بازیگران زن شناخته می‌شود، از کرستن دانست در «خودکشی باکره» / The Virgin Suicide تا اسکارلت جوهانسن در «گم‌شده در ترجمه» / Lost in Translation و تازگی رشیدا جونز در «در آستانه فروپاشی» / On the Rocks.

جالب این‌که کوپولا همین انتظار را هم از دیگر کارگردانانی دارد که آثارشان را تماشا می‌کند. او در گفت‌وگوی تازه‌ای با اِمِرالد فِنِل کارگردان «زن جوان نویدبخش» / Promising Young Woman که با میزبانی «اسکرین اینترنشنال» انجام شد، در بخشی از صحبت‌هایش گفت که «نمی‌توانم فیلم‌هایی را تماشا کنم که هیچ شخصیت زنی ندارند. چون به وسیله آن‌هاست که می‌توانم با جهان داستانی و فیلم ارتباط برقرار کنم».

اما فنل در بخشی از صحبت‌هایش درباره نقش پیچیده کری مالیگن در «زن جوان نویدبخش» و همکاری با او برای شکل‌دادن به شخصیت کَسی گفت: «به‌سرعت با هم ارتباط گرفتیم و به همین دلیل ساخت فیلم خیلی راحت‌تر شد. کری دقیقاً می‌دانست که من به چی فکر می‌کنم و انگار لازم نبود صحبتی داشته باشیم. او کاملاً آماده بود و سر صحنه هم دائم پای کار بود و هرگز به تریلرش برنگشت. به همین دلیل دوست دارم هرچه زودتر دوباره با او همکاری کنم».

  • ایندی‌وایر