هنروتجربه: اختتامیه اولین دوره­ جشنواره روایت­‌های تصویری انجمن مستندسازان سینمای ایران با موضوع «کرونا و من» برگزار شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی انجمن مستندسازان، در آغاز این مراسم میلاد خالقی منش؛ رئیس هیئت مدیره گزارشی از روند برگزاری جشنواره ارائه داد.

او گفت: «از ابتدا قرار شد که این رویداد یک جشنواره تخصصی فیلم نباشد؛ یک جشنواره اجتماعی روایت محور، که حتی مرزهایش را فراتر از یک جشنواره و تا حدود یک پروژه و سفره گسترده روایات و مطالعات اجتماعی باز کند».

سپس پیروز کلانتری دبیر جشنواره درباره هدف از برگزاری این رویداد و روند پیش روی این پروژه توضیحاتی را ارائه داد و افزود: «این پروژه با اهدای جوایز تمام نمی‌شود و ادامه پیدا می‌کند. فیلم‌ها را در فضاهای دیگری به تماشا خواهیم گذاشت و درباره‌شان خواهیم نوشت و حرف خواهیم زد».

در ادامه سه فیلم برگزیده و ده فیلم منتخب داوران این جشنواره معرفی شدند.

فیلم «امیرعلی»، «هلولا» و «هجده سالگی» به عنوان سه فیلم برگزیده­ داوران و ده فیلم «امیرعلی»، «هلولا»، «هجده سالگی»، «بی دربی»، «کودکی»، «چنگی به زندگی»، «گونه‌ی جدید»، «پیامدهای قرنطینه»، «ششدر» و «شب های روشن من»  به عنوان ده فیلم منتخب جشنواره برای ارائه به صورت فیلم بلند «کرونا و من» معرفی شدند.

هم‌چنین در این مراسم جایزه ویژه­ اعضای انجمن مستندسازان مشترکاً به دو فیلم «سی و شش سالگی» و «خانمان» و هم‌چنین جایزه فیلم منتخب تماشاگران مشترکا به دو فیلم «قلب، قرنطینه، حرکت» و «وضعیت خاکستری» رسید.