هنروتجربه: فیلم سینمایی «دختران» از سی و پنجمین دوره جوایز فیلم گویا توانست در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردان نو ظهور، فیلمنامه و فیلمبرداری جایزه بگیرد.

فیلم سینمایی «دختران» ساخته پیلار پالمرو در سی و پنجمین دوره جوایز فیلم گویا در روز شنبه  چندین جایزه مانند بهترین فیلم، بهترین کارگردان نو ظهور، فیلمنامه و فیلمبرداری را دریافت کرد.

مراسم اعلام برگزیدگان جوایز گویا با اجرای آنتونیو باندارس برگزار شد.چهره‌های مشهوری از سینمای اسپانیا مانند پدور آلمادوار ، پنه لوپه کروز و آلخاندرو آمنه‌بار از این مراسم حمایت کردند و یادآوری کردند که سینما باید از مردم حمایت کنند.سینماگرانی هم چون رابرت دنیرو، آل پاچینو، داستین هافمن، شارلیز ترون، سیلوستر استالونه، بنیسیو دل تورو و، اما تامپسون با پیام‌های از پیش ضبط شده  این رویداد را مورد توجه قرار دادند.

دانیلا کاخیاس به عنوان نخستین زنی که تاکنون جایزه فیلمبرداری گویا را دریافت می‌کند، این جایزه را برای فیلمبرداری «دختران» گرفت.جایزه بهترین کارگردانی به سالوادور کالوو برای درام سه قسمتی «آدو» رسید. این فیلم که داستانش در آفریقا می‌گذرد سال پیش پرفروش‌ترین فیلم اسپانیا بود و ۷.۶ میلیون دلار فروش داشت.ماریو کاساس جایزه بهترین بازیگر مرد را برای بازی در فیلم سینمایی «از خط عبور کن» از این رویداد دریافت کرد.پاتریشیا لوپز آرنیاز برای بازی در فیلم سینمایی «آنی گم شده است» جایزه بهترین بازیگر زن را به دست آورد. داستان این فیلم در مورد مادری است که به دنبال دختر گمشده خود می‌گردد در حالی که متوجه می‌شود اطلاعات کمی درمورد او دارد.

جوایز بهترین مستند بلند به «سال کشف» ساخته لوییس لوپز کاراسکو  و  بهترین مستند کوتاه به مابل لوزانو برای «بیوگرافی جسد یک زن» اهدا شد.ناتالی پوزا برای «عروسی رزا» و آلبرتو سان خوان برای «سانتی مانتال» جوایز بهترین بازیگران زن و مرد مکمل را دریافت کردند.جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی نیز به دیوید پرز سانودو و مارینا پرز پولیدو برای «آن» اهدا شد.«پدر» ساخته فلورین زلر از بریتانیا هم جایزه بهترین فیلم اروپایی سال را از آن خود کرد.

در این رویداد ۱۳ جایزه به فیلمسازان مرد رسید و زنان فیلمساز  ۱۲ جایزه بردند. ۳ جایزه هم به صورت مشترک اهدا شد.جایزه گویا افتخاری ۲۰۲۱ نیز به آنخلا مولینا به عنوان یک بازیگر پیشکسوت تعلق گرفت.

مراسم اهدای جوایز گویا در مراسمی مجازی بدون حضور هیچ مهمانی برگزار و به صورت مستقیم از تلویزیون و سایت هم پخش شد.در طول مراسم نامزدها از منزل خود شاهد اجرای آن بودند.

ورایتی