هنروتجربه: «سرزمین آوارگان» ساخته کلویی ژائو از بیست و ششمین دوره جوایز منتقدان آمریکا شمالی جایزه بهترین فیلم را به دست آورد.

به گزارش سایت هنروتجربه، فیلم «سرزمین آوارگان» که پیش از این  جایزه بهترین فیلم گلدن گلوب و شیر طلایی جشنواره ونیز را دریافت کرده بود، جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلمنامه اقتباسی را از بیست و ششمین دوره جوایز منتقدان آمریکا شمالی به دست آورد.

در این دوره چادویک بوزمن برای بازی در فیلم «ما رینی بلک باتم» جایزه بهترین بازیگر مرد را برد و کری مولیگان بازیگر «زن جوان خوش آتیه» بهترین بازیگر زن شد.جایزه نقش مکمل هم به دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه) و ماریا باکالووا (برات ۲) رسید.«میناری» هم بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان از نگاه منتقدان شد.

دنیل کالویا برای «یهودا و مسیح سیاه» بهترین بازیگر مرد نقش مکمل و ماریا باکالووا برای «بورات ۲» بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد. جایزه بهترین بازیگر نوظهور نیز به آلن کیم برای «میناری» تعلق گرفت. «دادگاه شیکاگو ۷» نیز جایزه بهترین گروه بازیگران را از آن خود کرد.

در بخش تلویزیونی نیز «تاج» به عنوان بهترین سریال درام انتخاب و جاش اوکانر برای بازی در همین سریال بهترین بازیگر مرد شد. جایزه بهترین بازیگر زن درام را نیز اما کورین برای همین سریال به دست آورد و گیلیان آندرسون هم عنوان بهترین بازیگر زن مکمل را به دست آورد.

مایکل کی ویلیامز برای «لاوکرافت کانتری» بهترین بازیگر مرد نقش مکمل سریال درام شد