هنر و تجربه: برادران دافر که در سریال علمی‌خیالی محبوب‌شان «چیزهای عجیب»/ Stranger Things به فیلم‌های مختلفی از استیون اسپیلبرگ ادای دین کرده‌اند، حالا فرصتی برای همکاری با این فیلم‌ساز مؤلف کهنه‌کار به دست آورده‌اند.

برادران دافر قرارست در همکاری با استودیوهای تلویزیونی کمپانی‌های پارامونت و امبلین (متعلق به اسپیلبرگ) روی اقتباسی از رمان «طلسم»/ The Talisman اثر استیون کینگ کار کنند که برای نتفلیکس ساخته می‌شود. یکی از نویسندگان، تهیه‌کنندگان و خالقان اصلی این مجموعه هم کرتیس گویین است که در «چیزهای عجیب» همکار دافرها بوده. البته همه این‌ها در مرحله مذاکره است و شاید تغییرهایی در این پروژه ایجاد شود.

اسپیلبرگ پیش از اعلام خبر این سریال، می‌خواست بر اساس رمان کینگ فیلمی را بسازد و جالب این‌که حقوق اقتباس را از سال ۱۹۸۲ خریده است که حتی دو سال پیش از انتشار کتاب است! «طلسم» داستان پسری دوازده‌ساله است به نام جک سایر که جست‌وجویی برای نجات مادر روبه‌مرگش را شروع می‌کند. جک به دنبال «طلسم» است، یادگاری قدرتمند که می‌تواند مادرش و دنیا را نجات دهد.

بد نیست بدانید که برادران دافر زمانی می‌خواستند فیلم «آن»/ It کمپانی برادران وارنر را کارگردانی کنند که اقتباس مشهوری است از داستان دیگری از استیون کینگ که اتفاقاً بچه‌ها و اتفاق‌های فراطبیعی از ویژگی‌های مشترک آن با «طلسم» محسوب می‌شود.

  • پلی‌لیست