هنروتجربه-سعیدحضرتی: فیلم سینمایی «تا فردا» به کارگردانی علی عسگری و نویسندگی مشترک علی عسگری و علیرضا خاتمی و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی، به تازگی مجوز ساخت گرفت. علی عسگری از نهایی شدن انتخاب بازیگران اصلی و آغاز تولید «تا فردا» خبر داد.

علی عسگری درباره وضعیت پروژه سینمایی «تا فردا» به سایت هنروتجربه گفت: «پیش تولید «تا فردا» تقریبا به اتمام رسیده و وارد مرحله تولید شده‌ایم و در یکی دو روز آینده و قبل از سال جدید فیلم‌برداری را شروع می‌کنیم.»

کارگردان فیلم کوتاه «بچه» درباره همکاری مشترک با علیرضا خاتمی به عنوان نویسنده فیلم‌نامه توضیح داد: «من و علیرضا خاتمی، نویسندگان مشترک «تا فردا» هستیم. علیرضا خاتمی یکی از فیلم‌سازان خوب ایرانی است که در آمریکا زندگی می‌کند. خاتمی در سال ۲۰۱۷ جایزه بهترین فیلم‌نامه هفتادوچهارمین جشنواره ونیز را برای «فراموشی می‌سراید» گرفت. در آن سال و در بخش افق‌های جشنواره به جز خاتمی، من با اولین فیلم بلند خودم «ناپدید شدن» حضور داشتم و همچنین وحید جلیلوند با فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» که برنده جایزه بهترین کارگردانی شد».

او ادامه داد: «دورادور علیرضا خاتمی را می‌شناختم و در ونیز همدیگر را دیدیم و دوستی خیلی خوبی برقرار کردیم و تصمیم گرفتیم که این فیلم را با هم بنویسیم.  تجربه خوب و مسرت‌بخشی برای ما بود و با اینکه اختلاف سلیقه داشتیم، نتیجه جذاب‌تری نسبت به کارهای قبلی من حاصل شده است».

عسگری همچنین درباره گروه بازیگران و چرایی انتخاب آن‌ها توضیح داد: «سن پایین و حرفه‌ای بودن برای انتخاب بازیگران نقش‌های اصلی در اولویت بود. صدف عسگری و غزل شجاعی دو بازیگر اصلی «تا فردا» هستند. بازیگران مکملی هم داریم که فعلا صد در صد نشده و به زودی مشخص خواهد شد».

کارگردان فیلم کوتاه «بیشتر از دو ساعت» در پایان گفت: «فیلم سینمایی «تا فردا» فعلا محصول مشترک ایران و فرانسه به تهیه‌کنندگی نیکی کریمی و یک تهیه‌کننده فرانسوی است. مدت زمان «تا فردا» حدود ۹۰ دقیقه خواهد بود».

برچسب‌ها: