هنروتجربه: یکی از مجموعه‌های سینمایی هالیوودی آماری از میزان خسارتی که کرونا به دلیلی بسته بودن سالن‌های نمایش فیلم به آن وارد کرده، آماره ارائه داده است.

مجموعه سینمایی ای‌ام‌سی در سال ۲۰۲۰ برابر ۴.۶ میلیارد دلار از دست داد. این ضرر به دلیل بسته شدن بزرگ‌ترین زنجیره سینمایی جهان به دلیل کرونا رخ داد.

بسیاری از سینماهای این زنجیره در سراسر جهان ماه‌ها بسته ماندند و فیلم‌های پرفروش هالیوود نیز از فهرست اکران بیرون کشیده شدند. به همین دلیل درآمد این کمپانی ۷۷.۳ درصد کاهش یافت و به ۱.۲ میلیارد دلار رسید. این مجموعه سال ۲۰۱۹ بیش از ۵.۵ میلیارد دلار فروش کرده بود.

این کمپانی مجبور شد تا هزار سالن سینمای خود را در بهار ۲۰۲۰ تعطیل کند و هزاران کارمندش را مرخص کند. از اواخر تابستان برخی از سالن‌های این مجموعه به تدریج با حداقل بلیت فروشی کار خود را از سر گرفتند.

مجموعه سینماهای ای‌ام‌سی ۵۲۷ سالن سینما از ۵۸۹ سینمایش در آمریکا را بازگشایی کرده و ۷۸ سینما از ۳۵۶ سینمای آن در سطح بین‌الملل فعال هستند. البته سطح فعالیت همه این سینماها به کمترین حد پذیرش تماشاگر  به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا محدود شده است.

ورایتی