هنر و تجربه: فیلم جدید کنت برانا در مقام کارگردان زندگی و فعالیت‌های گروه موسیقی «بی جیز» را به تصویر می‌کشد، از شکل‌گیری آن توسط سه برادر خانواده گیب، بری و موریس و رابین، تا سفرشان به دنیای ستاره‌های موسیقی پاپ.

بن اِلتِن در حالی فیلم‌نامه را می‌نویسد که هنوز عنوانی برای این فیلم زندگی‌نامه‌ای اعلام نشده است. البته تازگی «اچ‌بی‌او» مستندی با عنوان «چه‌طور می‌تونی قلبی شکسته را ترمیم کنی»/ How Can You Mend a Broken Heart به کارگردانی فرانک مارشال را عرضه کرده است. بری گیب تنها بازمانده این گروه موسیقی است که در این مستند با او گفت‌وگو شده است. موریس در سال ۲۰۰۳ و رابین در ۲۰۱۲ چشم از جهان فرو بستند.

کمپانی استیون اسپیلبرگ «امبلین انترتینمنت» و گراهام کینگ تهیه‌کننده «راپسودی بوهمی»/ Bohemian Rhapsody از تهیه‌کنندگان این پروژه سینمایی خواهند بود. بری گیب هم یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی فیلم است. کنت برانا این روزها درگیر پروژه‌های مختلفی است، از درام بریتانیایی «بلفاست»/ Belfast تا دنباله فیلم کارآگاهی سال ۲۰۱۷ خود «قتل در قطار سریع‌السیر شرق»/ Murder on the Orient Express که با نام «مرگ روی نیل»/ Death on the Nile ساخته شده است.

برانا نامزدی پنج جایزه اسکار را در کارنامه دارد از جمله بهترین کارگردانی و بازیگر برای «هنری پنجم»/ Henry V.

  • ورایتی