هنروتجربه:«جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری در بخش سینمای جهان چهل‌وپنجمین جشنواره فیلم هنگ‌کنگ به نمایش در می‌آید.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی فیلم، جشنواره فیلم هنگ‌کنگ از دوازدهم فروردین به مدت دو هفته برگزار می‌شود و در بخش سینماى جهان، هشت فیلم ایرانی «جنایت بى‌دقت» به کارگردانى شهرام مکرى، «منطقه پایانى» به کارگردانى بردیا یادگارى و احسان میرحسینى، «خط فرضى» به کارگردانى فرنوش صمدی، «مجبوریم» به کارگردانى رضا درمیشیان، «رادیولوژى یک پرتره» به کارگردانى فیروزه خسروانى، «دشت خاموش» به کارگردانى احمد بهرامى، «پسر-مادر» به کارگردانى مهناز محمدى و هم‌چنین فیلم کوتاه هجده دقیقه‌اى «پنهان» آخرین ساخته جعفر پناهى را به نمایش می‌گذارد.

دو فیلم «رادیولوژى یک پرتره» و «دشت خاموش» در بخش مسابقه فیلم‌هاى اول و دوم این جشنواره هم به نمایش درمی‌آیند.

این رویداد سینمایی از قدیمى‌ترین جشنواره‌‌هاى آسیایی است و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان دعوت از میهمانان خارجى را نخواهد داشت. مرورى بر سینماى ژاپن و بخش رقابتى فیلم‌سازان جوان چین از دیکر بخش‌های این جشنواره است.

«جنایت بی‌دقت» به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است و پخش جهانی آن را نسرین میرشب در کمپانی «دریم لب» بر عهده دارد. این فیلم پیش از این در بخش رقابتی جشنواره هایی نظیر ونیز و شیکاگو به نمایش گذاشته شده و جایزه هوگوی نقره ای شیکاگو را بدست آورد. این فیلم تاکنون در جشنواره‌هاییی چون  ویناله، توکیو فیلمکس، مد فیلم، شارجه، داکا و… حضور داشته‌است.