هنروتجربه: برندگان جوایز سزار فرانسه ۲۰۲۱ معرفی شدند.

در چهل‌وششمین دوره اهدای جوایز سزار که شب گذشته و به صورت حضوری برگزار شد، برندگان معرفی شدند. در این مراسم که با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد، تنها اهداکنندگان جوایز حضور داشتند.

کمدی- درام «بای بای کله‌پوک‌ها»/ Bye Bye Morons ساخته آلبر دوپنتل فیلم‌ساز فرانسوی، جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، ، بهترین بازیگر مرد مکمل برای نیکلای مار، بهترین فیلم‌نامه، بهترین فیلم‌برداری و طراحی صحنه و همچنین جایزه فیلم منتخب دانش‌آموزان را از آن خود کرد تا به این ترتیب این فیلم برنده بزرگ شب اهدای جوایز سزار باشد.

هم‌چنین لوری کالامی جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی در فیلم «خر من، عشق من و من» ساخته کارولین ویگنال برد و  جایزه بهترین بازیگر مرد به سامی بواجیلا برای درام تونسی «یک پسر» ساخته مهدی بارسائوی رسید.میلی دکن هم برای «رابطه عاشقانه» ساخته امانوئل موریت جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را به دست آورد.فاتیا یوسف ۱۴ ساله جایزه بهترین بازیگر زن نوظهور و ژان پاسکال زادی جایزه بهترین بازیگر مرد نوظهور را دریافت کردند.

اولین فیلم فیلیپو منگتی با عنوان «دو نفر ما» که نماینده فرانسه در اسکار است به عنوان بهترین فیلم اول یک کارگردان انتخاب شد.جایزه بهترین فیلم‌نامه اقتباسی هم به «دختری با دستبند» ساخته استفانی دموستیه رسید. این فیلم بازسازی یک درام دادگاهی آرژانتینی با عنوان «متهم» است که با تمرکز بر محاکمه دختر جوانی برای قتل بهترین دوستش ساخته شده است.

جایزه بهترین فیلم بین‌المللی«دور دیگر»ساخته توماس وینتربرگ رسید.جایزه بهترین مستند هم به «نوجوانان» ساخته سباستین لیف‌شیتس و جایزه بهترین انیمیشن به «ژوزف» اهدا شد.

این اولین دوره اهدای جوایز سزار با مدیریت ورونیک کایالا رییس پیشین کانال فرهنگی آرته فرانسه و معاونت اریک تولدانو بود که اصلاحاتی هم در این آکادمی ایجاد کردند.

ورایتی

برچسب‌ها: