هنروتجربه: آیین دیدار فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» ساخته رضا جمالی با همراهی عوامل فیلم و جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه در موزه سینما برگزار شد.

موزه سینما روز شنبه ۲۳ اسفند ماه میزبان برگزاری مراسم آیین دیدار فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» به نویسندگی و کاگردانی رضا جمالی و تهیه‌کنندگی مشترک سلمان عباسی و رضا جمالی، با حضور عوامل این فیلم و هم‌چنین هنرمندانی چون محمد خوش‌لحن، سید وحید حسینی‌نامی، اتابک نادری، نادر مهدیلو، نیلوفر همرنگ و… بود.

در این مراسم پیش از نمایش فیلم و پس از امضای پوستر توسط حاضرین، مقداد اکبری مدیر تولید فیلم با خواندن شعری صحبت‌های خود را آغاز کرد و گفت: « خیرمقدم می‌گویم خدمت اساتید و هنرمندانی که به مراسم رونمایی و اکران تشریف اوردند. با اولین اکران سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» در گروه «هنروتجربه» و در سینما فردوس موزه سینما در خدمت شما عزیزان هستیم. جا دارد تقدیر و تشکری کنم از تک‌تک عوامل محترم که در طول این فیلم سینمایی به صورت جهادی کار کردند».

او ادامه داد: «لازم به ذکر است «پیرمردها نمی‌میرند» به دلیل ایام کرونایی در بسیاری از جشنواره‌های بین‌المللی نتوانست حضور پیدا کند. اما در جشنواره‌هایی که شرکت کرد، خوشبختانه جوایزی را هم به‌دست آورد و آخرین جوایز را هم در جشنواره «هنر زنده است» و در بخش‌های بهترین کارگردانی، بهترین بازیگری و بهترین فیلم دریافت کرد. امیدوارم فیلم مورد پسند شما قرار بگیرد».

فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» به کارگردانی رضا جمالی روایت‌گر قصه روستای بکر و خوش آب و هوایی است که ۴۵ سال است کسی در آنجا نمی‌میرد. پیرمردان روستا در تلاش هستند که مرگ را به این روستا بازگردانند.

در پایان این مراسم فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» به نمایش درآمد.