هنر و تجربه: دیوید فینچر  که با «منک»/ Mank یکی از تحسین‌شده‌ترین آثار سینمایی ۲۰۲۰ را ساخت فعلاً قصد استراحت ندارد و پروژه‌های مختلفی را دنبال می‌کند.

او در گفت‌وگوی تازه‌ای با ارن سورکین در پادکست «نسخه کارگردان» از سه پروژه‌ای که در دست دارد گفته  که یکی از آن‌ها  مجموعه‌ای کوتاه و تک‌فصلی است که رابرت تاون آن را خواهد نوشت؛ نویسنده‌ای که نگارش فیلم‌نامه‌های «محله چینی‌ها»/ Chinatown و دو قسمت اول «ماموریت غیرممکن»/ Mission Impossible را در کارنامه دارد.

فینچر می‌گوید: «اول با ایده اقتباسی از یک رمان مصور فرانسوی درباره یک آدم‌کش بازی می‌کنم. در پروژه بعدی با رابرت تاون سعی می‌کنیم سریالی کوتاه را سروشکل بدهیم که به‌نوعی سرآغازی است بر «محله چینی‌ها». سومین طرح هم به یک برنامه تلویزیونی برمی‌گردد که در آن درباره فیلم‌هایی که دوست‌شان دارم با مهمانانی که دوست‌شان دارم صحبت می‌کنم؛ و همین طور فیلم‌هایی که آن‌ها دوست دارند».

البته اولین خبر سریال سرآغاز «محله چینی‌ها» را «ددلاین» در نوامبر ۲۰۱۹ منتشر کرد و مدتی است که فینچر روی آن کار می‌کند و نتفلیکس هم حامی پروژه است. فینچر و سورکین در این گفت‌وگو درباره موضوع‌های مختلفی گپ زدند از جمله پیچیدگی‌های ساخت «منک» و پدر فینچر.

  • ایندی‌وایر