هنروتجربه: استیون کوهن نماینده ایالت تنسی ایالات متحده پس از دیدن فیلم «یهودا و مسیح سیاه»/ Judas and the Black Messiah دوباره سراغ لایحه حذف نام جی. ادگار هوور از ساختمان اف‌بی‌آی در واشینگتن دی‌سی رفت.

به گزارش «ددلاین» کوهن پس از دیدن فیلم شاکا کینگ با قانون‌گذارانی روی این لایحه کار می‌کند؛ فیلمی که داستان رییس حزب بلک پنتر (پلنگ سیاه) در ایالت ایلنوی، فرد همپتن (با بازی دنیل کالویا) را روایت می‌کند که مرگش به دلیل نفوذ خبرچین اف‌بی‌آی ویلیام اونیل (لِیکایث استنفیلد) اتفاق افتاد. مارتین شین نقش هوور را در فیلم بازی کرده است. ساختمان اف‌بی‌آی در پی مرگ هوور در سال ۱۹۷۲ به نام او شد که حدوداً سه سال پس از وقایع «یهودا و مسیح سیاه» است.

کوهن در این باره می‌گوید: «فیلم به‌روشنی تلاش‌های هوور برای ممانعت از این جنبش حقوق مدنی را به تصویر کشیده است… او لیاقت این افتخار را ندارد که ساختمان مرکزی مهم‌ترین مجری قانون یک ملت به نامش باشد». او در ادامه می‌گوید که اقدامات هوور را می‌توان از زاویه دیگری هم دید، به‌خصوص در پس اعتراض‌های جنبش «زندگی سیاهان مهم است» در تابستان ۲۰۲۰٫ با وجود این، او با انتقادهای شدیدی از سوی جمهوری‌خواهان روبه‌رو شده است.

«یهودا و مسیح سیاه» یکی از آثار حاضر در رقابت اسکار خواهد بود و خیلی‌ها می‌گویند کالویا تندیس بهترین بازیگر مرد مکمل را برنده خواهد شد، به‌ویژه پس از کسب جوایز گلدن گلوب و انتخاب منتقدان.

  • ایندی‌وایر