هنروتجربه: فیلم سینمایی «شیرجه بزرگ» به کارگردانی کریم لک‌زاده در اولین حضور جهانی خود راهی جشنواره بین‌المللی فنتسپوآ برزیل شد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «شیرجه بزرگ» به کارگردانی کریم لک‌زاده و تهیه‌کنند‌گی محمدرضا شفیعی، به بخش مسابقه بین‌المللِ هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فنتسپوآ راه یافت.

این جشنواره سالانه در شهر پورتو آلگرا کشور برزیل در جنوب آمریکا برگزار می‌شود و به نمایش فیلم‌های فانتزی اختصاص دارد. امسال نیز همچون سال گذشته به دلیل شرایط کرونا و برگزاری جشنواره‌ها به صورت آنلاین، این جشنواره نیز از تاریخ ۹ تا ۱۸ آوریل به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

در این جشنواره برزیلی، بیش از ۱۰۰ فیلم کوتاه و ۵۰ فیلم بلند از ۳۵ کشور به نمایش درخواهد آمد. این رویداد هنری به دلیل اهمیت و محبوبیت به لحاظ ژانر و موضوع در جهان و امریکای لاتین، امسال میزبان ۲۵ فیلم است که نخستین حضورجهانی خود را در این فستیوال تجربه خواهند کرد.

سومین اثر بلند کریم لک‌زاده متاثر از شرایط کرونا، در آبان‌ماه سال جاری به پایان مراحل فنی رسید. «شیرجه بزرگ» روایت‌گر قصه مَرد و مریم است که برای یافتن گمشده‌شان همراه با سه جامانده از یک گروه سیرک، وارد سفری پر ماجرا در جاده‌ها می‌شوند.