هنر و تجربه: انیمه محبوب «شیطان‌کش: قطار موگن»/ Demon Slayer: Mugen Train با پشت سر گذاشتن اثر درخشان هایائو میازاکی با نام «شهر اشباح»/ Spirited Away به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ژاپن بدل شده است.

حالا سازندگان این اثر خودشان را برای اکران در سینماهای آمریکای شمالی آماده می‌کنند که از ۲۳ آوریل (سوم اردیبهشت) آغاز خواهد شد و در سینماهای ۴DX و آیمکس هم روی پرده می‌رود. به‌علاوه، فیلم هم با دوبله انگلیسی و هم با زیرنویس اکران می‌شود تا علاقه‌مندان نسخه‌ای را تماشا کنند که ترجیح می‌دهند.

«شیطان‌کش: قطار موگن» به کارگردانی هارو سوتوزاکی بر اساس داستانی از کویوهارو گوتوگه ساخته شده است و در ادامه اتفاق‌های سریال انیمه محبوب سال ۲۰۱۹ است با نام «شیطان‌کش: کیمتسو نو یائیبا»/ Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. داستان درباره جست‌وجوی جوانی است که به دنبال درمانی برای نجات خواهرش است که پس از کشتار خانواده‌اش توسط شیاطین به یکی از آن‌ها بدل شده است.

«شیطان‌کش: قطار موگن» از اکتبر گذشته در سینماهای ژاپن روی پرده رفت و با وجود شیوع ویروس کرونا موفق شد به فروش رکوردشکنی نزدیک به ۳۵۰ میلیون دلار در سینماهای ژاپن دست پیدا کند و با فروش مجموع و جهانی ۴۱۷ میلیون به اولین فیلم ژاپنی و انیمه‌ای بدل شود که از مرز فروش چهارصد میلیون دلار عبور می‌کند.

  • ایندی‌وایر