هنر و تجربه: درام کره‌ای-آمریکایی «میناری»/ Minari که یکی از آثار مستقل تحسین‌شده سینمای جهان است، هنوز هم به کسب جوایز ادامه می‌دهد و هم، در صدر گیشه سینماهای کره جنوبی جای دارد.

اثر سینمایی لی ایزاک چانگ که این هفته برای سومین هفته متوالی صدرنشین جدول هفتگی فروش فیلم‌ها در کره جنوبی بود، با فروشی نزدیک به یک میلیون و صد هزار دلار در سه روز آخرهفته، تقریباً بیش از یک‌سوم فروش هفتگی سینماهای کره را به خود اختصاص داد تا مجموع فروشش پس از نوزده روز نمایش به رقم پنج میلیون و ۶۳۰ هزار دلار برسد؛ و آن را به سومین فیلم پرفروش کره جنوبی در سال ۲۰۲۱ بدل کند.

دو فیلم پرفروش دیگر به‌ترتیب انیمیشن دیزنی/پیکسار «روح»/ Soul و انیمه ژاپنی «فیلم شیطان‌کش: قطار موگن»/ Demon Slayer The Movie: Mugen Train هستند که به‌ترتیب شانزده میلیون و ششصد هزار و یازده میلیون و پانصد هزار دلار فروخته‌اند. همان طور که از آمار و ارقام برمی‌آید، وضعیت سینماهای کره تعریفی ندارد و با فروش سه میلیون و صد هزار بلیت در ماه فوریه، کاهشی ۵۸ درصدی با مدت مشابه در سال میلادی گذشته دارد. البته نیمه پر لیوان رشد ۷۴ درصدی درآمد گیشه سینماهای کره نسبت به ماه اول سال ۲۰۲۱ است که نوید سالی متفاوت را می‌دهد؛ به‌خصوص که واکسیناسیون هم به‌سرعت پیش می‌رود.

  • ایندی‌وایر