هنروتجربه:رییس سازمان سینمایی کشور با حضور در سینما ماندانا از فیلم سینمایی «خون شد» به کارگردانی مسعود کیمیایی دیدن کرد.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در دومین روز از سال ۱۴۰۰ حسین انتظامی با حضور در سینما ماندانا به تماشای فیلم سینمایی «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی به عنوان یکی از فیلم‌های اکران نوروزی نشست.

حسین انتظامی در حاشیه حضورش در سینما ماندانا گفت: «سال جدید را به همه هموطنان تبریک می گویم و امیدوارم امسال سال دلخوشی برای همه باشد».

رییس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد:« در طول یکسال گذشته با وجود اینکه سینماها تقریبا نیمه فعال بودند ، رعایت دستورالعمل ها بسیار جدی مورد توجه سینماداران بود زیرا سلامت مردم برایشان اهمیت داشت و هیچ گزارشی در طول سال و در جشنواره فیلم فجر مبنی بر ابتلا به بیماری کووید -۱۹ به دست ما نرسید این درحالی است که از جشنواره فیلم فجراستقبال وسیعی شد . خوشبختانه مخاطبان سینما به دلیل اینکه قشر فرهیخته ای هستند خودشان توجه داشته و رعایت کردند و همکاران ما در سینماها هم مسئولانه به دستورالعمل‌های کرونایی توجه داشتند».

انتظامی افزود:« من به هموطنان اطمینان می‌دهم محیط سینما را امن بدانند و مجددا به همکارانم در سینماها تأکید می‌کنم با توجه به اینکه سلامت مردم موضوع مهمی است توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند».

او درباره آسیب‌های که به صنعت سینما وارد شده هم گفت:« سال گذشته سال سختی برای ملت ایران، همه صنوف و قشرها به ویژه حوزه سینما در تولید و اکران بود. آسیب هایی به این کسب و کار هم وارد شد البته سازمان سینمایی با اصلاح اعتبارات خود بخشی از این  آسیب ها را مرتفع کند اما واقعیت این است که به دلیل امکانات محدود آنطور که در شان سینما بود نتوانستیم ظاهر شویم و از این جهت از خانواده سینما عذرخواهی می کنیم».

مردم لطفا سینما را تنها نگذارید!

در این دیدار محمدقاصد اشرفی رییس انجمن سینماداران و مالک سینما ماندانا نیز با تبریک سال جدید به همه مردم و به ویژه مخاطبان سینما، گفت:« از حضور رییس سازمان سینمایی در سینما ماندانا که موجب دلگرمی کارکنان این مجموعه و کل سینما شدند، تشکر و قدردانی می کنم .

وی ادامه داد:« از مردم کشور به ویژه مخاطبان سینما که همیشه سینما را حمایت کردند تقاضا دارم سینما را تنها نگذارند زیرا همه پروتکل‌های بهداشتی در سینماها رعایت می شود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. سینما ها جای بسیار امنی هستند و در ابتدای شروع و بین سانس ها ضدعفونی کامل صورت می گیرد».

اشرفی یادآور شد: «امیدوارم پنج فیلمی که در سال جدید اکران شدند پرفروش باشند و موجب رونق اقتصادی سینماها شوند وخوشبین هستم که سینمای ایران بتواند جایگاه اصلی خود را پیدا کند».