هنر و تجربه: جیسن کوتاری که یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی فیلم ابرقهرمانی «بلادشات»/ Bloodshot با بازی وین دیزل است، حقوق کامل ساخت پروژه‌ای رزمی با عنوان «فلوت بی‌صدا»/ The Silent Flute را به دست آورده که بروس لی در سال ۱۹۷۰ فیلم‌نامه‌اش را نوشت.

البته فیلم‌نامه «فلوت بی‌صدا» حاصل همکاری پنج‌ساله لی و دوستان و شاگردان رزمی‌کار او، استرلینگ سیلیفنت (نویسنده برنده اسکار) و جیمز کابرن بازیگر بوده است؛ فیلم‌نامه‌ای که حاوی نگاه لی به جوهر  هنرهای رزمی و معنی زندگی است و جسورانه‌ترین و دلی‌ترین پروژه او به شمار می‌رفت. این فیلم‌نامه در پی مرگ لی در سال ۱۹۷۳ ناتمام باقی مانده بود.

حالا قرار است «فلوت بی‌صدا» در قالب یک مجموعه کوتاه یا تک‌فصلی تولید شود و جان فوسکو هم یکی از نویسندگان و تهیه‌کنندگان اجرایی آن خواهد بود. داستان در آینده‌ای دیستوپیایی روی می‌دهد که بشر از پاندمی‌ها و آتش‌سوزی‌ها و جنگ‌های داخلی رنج برده و حالا همه سلاح‌ها و هنرهای رزمی ممنوع شده‌اند. در چنین دنیایی یک مبارز بر موانع بزرگی غلبه می‌کند تا به بهترین بدل شود.

کوتاری درباره این پروژه می‌گوید: «با وجود این‌که «فلوت بی‌صدا» نیم قرن دست‌نخورده باقی مانده ولی امروز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و بلندپروازی من این است که حق مطلب را ادا کنم و نگاه سینمایی الهام‌بخش و پرمایه این شمایل جهانی را به‌درستی منتقل کنم.»

  • ورایتی