هنر و تجربه: تریلر جاسوسی کارگردان برجسته چینی ژانگ ییمو با عنوان «بن‌بست»/ Impasse در آخر هفته منتهی به روز کارگر  (اول می /یازدهم اردیبهشت) در سینماهای چین اکران می‌شود.

«بن‌بست» قرار بود سال گذشته روی پرده سینماها برود ولی اکرانش به دلیل شیوع جهانی کرونا به تأخیر افتاد. داستان فیلم در دهه ۱۹۳۰ روی می‌دهد و درباره چهار مأمور ویژه چینی است که در اتحاد جماهیر شوروی تعلیم می‌بینند تا مأموریتی مخفی را در شهر هاربین به سرانجام برسانند.

جالب است که «بن‌بست» برای اکران در کنار پنج عنوان سینمایی جالب توجه دیگر در تعطیلات سه‌روزه آخرهفته روز کارگر انتخاب شده است تا هفته‌ای تمام رقابتی در گیشه سینماهای چین رقم بخورد. «بن‌بست» و سه فیلم «سلسله جنگ‌جویان»/ Dynasty Warriors، اقتباس سینمایی از سریال Schemes in Antiques و «قهرمان»/ Hero در روز جمعه سی‌ام آوریل (دهم اردیبهشت) اکران خواهند شد که این آخری داستان‌های زنان چینی در جریان شیوع کرونا را روایت می‌کند. روز شنبه هم دو فیلم دیگر روی پرده سینماهای چین می‌روند: تریلر «هیچ‌جا خانه آدم نمی‌شه»/ Home Sweet Home و «سارقان ببر»/ Tiger Robbers که اولین فیلم لی یو است که پس از سال ۲۰۰۷ ساخته می‌شود و فن بینگ‌بینگ ستاره آن نیست.

ژانگ ییمو این روزها با دخترش فیلم دیگری با عنوان «تک‌تیرانداز»/ Sniper را کارگردانی می‌کنند که قرارست در ماه اکتبر (مهر-آبان) روی پرده سینماهای چین برود.

  • ایندی‌وایر