هنروتجربه: روسای سازمان سینمایی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در پی درگذشت محمد ابوالحسنی، تهیه‌کننده و فعال حوزه انیمیشن پیام‌های تسلیتی منتشر کردند.

به گزارش سایت هنروتجربه به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، حسین انتظامی؛ رئیس سازمان سینمایی در پی درگذشت محمد ابوالحسنی پیامی را صادر کرد.

در متن این پیام آمده است:

«در گذشت هنرمند خلاق پویا نمایی را به خانواده محترم ایشان و همه هنرمندان تسلیت می‌گویم.

مرحوم محمد ابوالحسنی باشناخت درست از ظرفیت های پویانمایی و نیروی انسانی خلاق و علاقمند پویانمایی، بنیانگذار شیوه های نوینی متکی به بخش خصوصی برای رشد و توسعه این هنر – صنعت در کشور بود و با تهیه کنندگی آثاری ماندگار در دهه اخیر، نقش انکار ناپذیری در توسعه پویا نمایی در کشور داشت.

امید آن که جوانان هنرمند و خلاق راه او را ادامه داده و تحولات بزرگتری را که آرزوی او برای پویانمایی کشور بود به منصه ظهور رسانند».

همچنین در پیام تسلیت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، برای درگذشت محمد ابوالحسنی آمده است:

«گمان نمی‌کردیم بهار ۱۴۰۰ را با غم یکی از چهره‌های فعال، خوشنام و خلاق حوزه انیمیشن آغاز کنیم. صد افسوس که ویروس بی‌رحم کرونا، محمد ابوالحسنی گرانقدر را از ما گرفت. در این غم بزرگ به خداوند مهربان پناه می‌بریم که از اوئیم و به سویش باز خواهیم گشت. مدیر عامل، معاونان و کارکنان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این ضایعه تاسف‌بار را به خانواده داغدار ابوالحسنی، خانواده بزرگ انیمیشن و دوستان این هنرمند تسلیت می‌گویند و از خداوند منان برای او مغفرت و رحمت و برای بازماندگان صبر مسئلت دارند».

محمد ابوالحسنی، تهیه‌کننده و خالق انیمیشن «دیرین دیرین» که چند روز پیش با ۳۰ درصد درگیری ریه اش به کرونا به بیمارستان امام خمینی (ره) مراجعه کرده بود، با وخیم شدن شرایط جسمانی اش شنبه هفتم فروردین دارفانی را وداع گفت.